Aktualnościpocztówka

We wrześniu nasza świetlica rozpoczęła udział w ogólnopolskiej akcji adresowanej do świetlic szkolnych „Wymiana pocztówkowa”.

Akcja ta polega na przesłaniu kartek z pozdrowieniami dowolnie wybranym wcześniej świetlicom z terenu całej Polski, które zgłosiły chęć udziału w tym przedsięwzięciu.
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zwykle nieznana, a tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień  z wakacji została zastąpiona przez SMS-y i e-maile.
Na zajęciach dzieci z naszej świetlicy uczą się adresować i wypisywać pocztówki, które wędrują do szkół.
Przy tej okazji Panie ze świetlicy przeprowadzają różnorodne zajęcia geograficzno-przyrodnicze i krajoznawcze. Dzieci poznają legendy oraz zabytki danego regionu.

Na pierwsze pocztówki nie musieliśmy czekać zbyt długo. Pierwsze pozdrowienia otrzymaliśmy od kolegów i koleżanek ze świetlicy w Ślesinie ( woj. Wielkopolskie) oraz pięknego i słonecznego Lublina ( woj. Lubelskie).  Świetlicowa wymiana pocztówkowa cieszy się wśród dzieci dużym zainteresowaniem, z niecierpliwością oczekują na nowe kartki, żeby móc na nie  odpisać.

Koordynator akcji – p. Karina Smyrek