Aktualnościgrupa ludzi

Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach brali udział w grze terenowej, która składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap podchodów odbył się 21.09.2021r., drugi natomiast 28.10.2021r.

Podczas obu tur całej gry naszymi dzielnymi drugoklasistami opiekowała się ich wychowawczyni – pani Gabriela Sygulka. W pierwszej, wrześniowej części zabawy drugim opiekunem klasy była pani Karina Smyrek, natomiast w październikowej turze rolę tę pełniła pani Beata Gędźba – Kaczmarek.

Uczniowie byli podzieleni na dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. We wrześniu zadaniem grupy chłopców było ukrycie kopert z zadaniami wzdłuż trasy do lasu i schowanie się w lesie przed dziewczętami. Zadaniem dziewcząt natomiast było odnalezienie wskazówek w postaci rysowanych kredą lub patykiem strzałek, które prowadziły do bardzo sprytnie schowanych na trasie do lasu i w lesie kopert z zadaniami do wykonania. Oprócz wykonania zadań dziewczęta musiały także odszukać skrytych w lesie chłopców. Podczas drugiej, październikowej tury podchodów role się odmieniły i tym razem to dziewczęta zostawiały wskazówki dla chłopców, którzy musieli szukać kopert i wykonywać zapisane w nich zadania, a na końcu gry odnaleźć także ukryte w lesie dziewczynki. Utrudnieniem w całej zabawie były pozostawiane dla drugiej drużyny „zmyłki” czyli strzałki wskazujące rożne kierunki. Uczestnicy musieli kierować się intuicją lub sztuką dedukcji, by móc odnaleźć właściwą drogę prowadzącą do kolejnego zadania.

Ostatecznie obie grupy okazały się doskonałymi detektywami i tropicielami. Zabawa była przednia, pogoda dopisała, a wszystkim towarzyszyły świetne nastroje i przepiękne okoliczności łubniańskiej przyrody. Uczniowie mieli okazje nacieszyć się świeżym powietrzem i dobrą zabawą, a przy tym mogli także podziwiać uroki lasu i jesieni.

Warto również wspomnieć, że gra terenowa nie była pierwszą pozaszkolną atrakcją dla klasy drugiej w tym roku szkolnym. 07.10.2021r. uczniowie wraz z paniami Gabrielą Sygulką i Beatą Gędźbą – Kaczmarek wybrali się na wycieczkę do opolskiego kina Helios na film pt.: „Jak rozmawiać z psem”. Była to niepowtarzalna okazja nie tylko do tego, by wspólnie zobaczyć ciekawy, zabawny, wzruszający i pouczający film czy też wspólnie porozmawiać i pośpiewać podczas podróży do Opola i z powrotem,  ale także do tego, by po długiej przerwie wakacyjnej i wcześniejszym trudnym okresie nauczania zdalnego i hybrydowego ponownie zintegrować się ze sobą i poznać bliżej w nowych, pozaszkolnych okolicznościach.  Miejmy nadzieję, że takich okazji w tym roku szkolnym będzie dużo więcej i tego sobie wszyscy życzymy ?