Aktualności

Kto powiedział, że czytanie jest nudne? Z pewnością uczniowie z klasy szóstej zdementują tę plotkę. To właśnie oni czytają, dyskutują, a co najważniejsze biorą udział w konkursach i odnoszą sukcesy. 

15 marca był szczęśliwym dniem dla uczniów z klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach: Iwa Garbowskiego, Wiktorii Bacajewskiej, Oliwii Król. Młodzież uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie „Wyprawa po skarb”, opartym na powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, tam i z powrotem”. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z: Opola, Kup, Chróścić, Dobrzenia Wielkiego, Zagwiździa i Łubnian. Konkurs składał się z czterech rund. W pierwszym etapie uczniowie odpowiadali na wylosowane, bardzo szczegółowe pytania ze znajomości lektury. W kolejnej części musieli wykazać się znajomością cytatów oraz zagadek Golluma. Trzecia runda dotyczyła miejsc, w których rozgrywały się poszczególne akcje powieści, a ostatni etap stanowiła mapa oraz poprawne wskazanie poszczególnych odcinków wędrówki pokonywanych przez Bilba i krasnoludy. Ostatecznie nasi uczniowie zdobyli 1. miejsce.

Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w VII Festiwalu Literatury Młodzieżowej „Czytanie – lubię to!” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne, pod patronatem Wójta Gminy Dobrzeń Wielki. Oprócz występów artystycznych dotyczących różnorodnych książek, największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pisarką, panią Katarzyną Ryrych. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali właśnie jej powieści z autografami, dyplom oraz statuetkę. Do konkursu przygotowywała młodzież pani Magdalena Swobodzian.

Serdeczne gratulacje dla uczniów!

 

Więcej informacji o konkursie: