Aktualności

W dniu 15.12.2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach w ramach działalności Klubu Odkrywców Niemieckiego oraz kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim” odbyło się spotkanie z osobą dwujęzyczną, absolwentem naszej szkoły – panem Damianem Szyndzielorzem. Nasz gość opowiedział uczniom klas IV-VI o swojej dwujęzyczności i tym samym zachęcił do nauki języka niemieckiego.

Pan Damian już od najmłodszych lat uczył się języka niemieckiego i to nie tylko w szkole. Jako mały chłopiec osłuchiwał się z językiem oglądając bajki w języku niemieckim oraz poprzez rozmowy z babcią i rodziną w Niemczech. Nasz gość ukończył dwa kierunki studiów – filologię germańską oraz turystykę. Dzięki znajomości języka pracuje obecnie w firmie „Bus-Service”, w której codziennie posługuje się językiem niemieckim, dzięki temu również często wyjeżdża służbowo za granicę oraz dba o współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali naszego gościa a na koniec zadawali ciekawe pytania. Pan Damian starał się nawiązać wspólny język z dziećmi, pomocna przy tym była prezentacja, w której krok po kroku pokazał swoją przygodę z niemieckim. Dziękujemy panu Damianowi za udział w naszym spotkaniu. Uczniowie bardzo pozytywnie odebrali naszego gościa oraz przekonali się, że warto uczyć się języków.