Aktualności

23 lutego 2014 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach uczestniczyli w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”, który odbył się w auli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu.

W kategorii I (klasy I-III szkoły podstawowej) wystąpił zespół „STIVALI” z piosenką w języku włoskim „Sara natale se”. W zespole wystąpili uczniowie klasy II – Agata Chyra, Zuzanna Król, Mateusz Grala oraz uczennica klasy III – Oliwia Król. Uczniowie zajęli I miejsce rywalizując z 15 wykonawcami.

W kategorii II (klasy IV-VI szkoły podstawowej) wystąpił znany wszystkim zespół „Czterolistna Koniczyna” w składzie: Julia Grala, Roksana Krafczyk, Wanessa Mocza i Julia Szymańska z klasy IV oraz Julia Piechota z klasy V. Uczennice wykonały utwór w języku niemieckim „Wind der Änderung” i zajęły również I miejsce w swojej kategorii, rywalizując z 33 wykonawcami.

Organizatorami konkursu jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, wymiana doświadczeń między wykonawcami a nauczycielami, kultywowanie i ochrona bogactwa muzycznego oraz rozwijanie talentów estradowych.

Uczniów do konkursu przygotowali pani Agnieszka Kumiec i pan Krzysztof Chaliński.