Sport

2020.01.21. Ponad sto dziewcząt i chłopców uczestniczyło w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w Grach i Zabawach „Mały Olimpijczyk”. W krapkowickiej hali sportowej MOSiR wystartowało dwanaście najlepszych drużyn z naszego województwa, które rywalizowały w kategoriach dziewcząt i chłopców z rocznika 2009 i młodsi. W tym gronie znalazła się również drużyna chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach, która wcześniej zwyciężyła w eliminacjach gminnych, półfinale powiatowym, finale powiatowym oraz zajęła drugie miejsce w półfinale wojewódzkim. Zawody w Grach i Zabawach polegają na przeprowadzeniu ośmiu konkurencji, z czego siedem to wyścigi rzędów a jedna polega na wykonywaniu skoków w dal z miejsca.
Chłopcy z Łubnian zajęli dzisiaj drugie miejsce i zostali WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO.
Wielkie gratulacje za wspaniały występ, ogromną wolę walki i duże serce!!