Aktualności

Indywidualnymi mistrzostwami województwa w lekkiej atletyce, które odbyły się 16 czerwca na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu zakończono rywalizację w ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS 2014/2015 szkół podstawowych i gimnazjalnych. W igrzyskach, które obejmują gry zespołowe (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) oraz lekkoatletykę wzięło udział 67 szkół podstawowych z całego województwa i blisko 40 gimnazjalnych. Po grach zespołowych, których finały odbyły się na przełomie marca i kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach zajmowała wysoką trzecią pozycję. Złożyło się na to między innymi drugie miejsce chłopców w mini piłce siatkowej (finał wojewódzki odbył się w Łubnianach) oraz trzecie miejsce drużyny dziewcząt również w mini piłce siatkowej (finał wojewódzki odbył się w Domaszowicach). Podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa LZS w Lekkoatletyce rewelacyjnie spisały się dziewczęta, które zajęły pierwsze miejsce w punktacji szkół. Dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa sztafecie szwedzkiej (400x300x200x100) pokonując kolejny zespół o blisko o 6 sekund. Sztafeta biegła w składzie: Westfal Oliwia (400 m), Czech Wanessa (300 m), Matyschok Joanna (200 m) oraz Kępa-Danek Aleksandra (100 m). Wicemistrzostwo województwa w biegu na dystansie 600 m zdobyła Matyschok Joanna. Również srebrny medal wywalczyła Dominika Gralla w rzucie piłką palantową, a także najmłodsza nasza zawodniczka Natalia Grala (rocznik 2004) w biegu na dystansie 1000 m. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Oliwia Westfal w skoku w dal.

Niestety poniżej oczekiwań wypadli chłopcy co sprawiło, że w punktacji szkół w lekkoatletyce Łubniany zajęły drugie miejsce za szkołą z Domaszowic.

W punktacji generalnej szkół za gry zespołowe i lekkoatletykę PSP Łubniany uplasowały się na drugim miejscu w województwie. Przypomnę, że dwa lata z rzędu (2013, 2014) szkoła z Łubnian wygrywała rywalizację wojewódzką.

Tegoroczne drugie miejsce potwierdza, że jesteśmy w ścisłej czołówce województwa jeżeli chodzi o sport szkolny. Na koniec pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby ten sukces osiągnąć. Pragnę podziękować Panu Wójtowi Gminy Łubniany Krystianowi Baldy oraz Joachimowi za wsparcie finansowe, a także Pani Dyrektor Wiesławie Palt za wspieranie wszechstronnego rozwoju naszych dzieci.