Aktualności

Kolejny duży sukces na szczeblu wojewódzkim zanotowały dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej (opiekun Dariusz Palt). W konkurencji trójboju lekkoatletycznego najpierw zostały drużynowymi mistrzyniami powiatu(26.05 – Krasiejów), a następnie w Finale Wojewódzkich Igrzysk SZS w tej konkurencji który odbył się 4 czerwca w Namysłowie zdobyły 3 miejsce. Trójbój lekkoatletyczny to konkurencja dla klas V i młodszych. W jego skład wchodzą bieg na 60 m, rzut piłką palantową oraz bieg na dystansie 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy).

Wynik każdego ucznia przeliczany jest na punkty według tabel lekkoatletycznych. Suma punktów najlepszych 6 zawodników (startuje 8) daje miejsce drużynie. W mistrzostwach powiatu dziewczęta z Łubnian uzyskały 826 punktów, natomiast w finale wojewódzkim ten wynik poprawiły iż dobyły 914 punktów.

To już czwarty medal uzyskany uzyskany  w tym roku szkolnym w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnego Związku Sportowego.
  8. SP nr 11 K-Koźle     762 pkt
               Drużyna Łubnian wystąpiła w składzie: Anita Rossa (178 pkt), Anna Sowa (159), Sara Leckner (153), Dominika Stawecka (151), Katarzyna Melcer (147), Justyna Holeczke (127), Adrianna Boczkowska (110), Aleksandra Pilipowska (99).
              Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się także drużyna chłopców, która z wynikiem 552 punktów wygrała mistrzostwa powiatu. W finale wojewódzkim rozegranym 5.06 w Namysłowie chłopcy zdobyli 582 pkt i ostatecznie zajęli 7 pozycję.
Skład drużyny chłopców: Felix Hubert, Szędzielorz Rafał, Faltin Dawid, Stawecki Rafał, Broniszewski Dawid, Warzyc Jacek, Szala Kevin, Koziol Jakub.
Drużyny z Łubnian były jedynymi ze środowiska wiejskiego, które startowały w dwóch finałach.