W poniedziałek 01.07.2024 r. rozpoczął się pierwszy dzień drugiego turnusu półkolonii w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Kierownik półkolonii – pan Krzysztof Chaliński przypomniał wszystkim zasady bezpieczeństwa i zasady obowiązujące podczas półkolonii. Poznaliśmy nowych siedemnastu uczestników półkolonii, którzy dołączyli do uczniów z pierwszego turnusu na miejsce tych, którzy zakończyli półkolonie w piątek. W wyborach samorządu uczniowskiego nowym szefem półkolonii większością głosów wybrany został Adam Stolarski z Luboszyc, a jego zastępcą pozostał wybrany już w zeszłym tygodniu i świetnie sprawujący tę funkcję do dziś – Alex Patrzek z Łubnian.

Dziś odwiedziły nas panie ekspertki: pani Dorota Merska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (Oddział ZUS w Opolu) oraz pani Katarzyna Mroszczak z Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Panie opowiadały dzieciom między innymi o zasadach bezpieczeństwa, o zagrożeniach, na które mogą napotkać dzieci w domu i poza domem podczas wakacji, a także o tym, co to jest ubezpieczenie i jakie są rodzaje ubezpieczeń. Tematy pogadanek, które Panie przeprowadziły to: „Bezpieczne wakacje” i „ „Wakacje z ZUS”. Aktywni uczniowie otrzymali od Pań drobne upominki, a Antoni Stolarski – uczeń z Luboszyc (młodszy brat szefa półkolonii), który zachwycił wszystkich, w tym nawet Panie ekspertki swoją wiedzą na temat ubezpieczeń otrzymał jako nagrodę specjalną piękny album edukacyjny poświęcony tym zagadnieniom.

Przede wszystkim jednak ten dzień był poświęcony rozwijaniu i prezentowaniu przez naszych zdolnych półkolonistów swoich talentów. Uczniowie tworzyli piękne rysunki na temat najlepszych wrażeń z półkolonii lub na temat wymarzonych atrakcji, niektórzy pisali wiersze, był skecz, a nawet klasyka grana na akordeonie, chłopcy prezentowali sztuczki piłkarskie, a dziewczęta układy taneczne. To był dzień pełen niezwykłych występów i artystycznych wrażeń 😊