Za nami już drugi i trzeci dzień drugiego turnusu półkolonii w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach.
We wtorek półkoloniści wybrali się na wycieczkę autokarową do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Czekały tam na nich różnego rodzaju wodne zabawy, zjeżdżalnie, atrakcje i szaleństwa. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak wodna fala, która odbywała się regularnie co pół godziny. Uczestnicy półkolonii spędzili aktywnie czas i bawili się świetnie. W drodze powrotnej mieli okazję odwiedzić znaną i lubianą przez wszystkich restaurację, a w ramach posiłku zjedli zestawy obiadowe i otrzymali zabawki.
Półkoloniści równie ciekawy dzień spędzili w środę. W kinie Helios obejrzeli film pod tytułem „Arka Noego”, a po seansie wybrali się na wycieczkę po Opolu. Naszym przewodnikiem był pan Krzysztof Chaliński, kierownik półkolonii. Uczniowie zwiedzali między innymi Muzeum Polskiej Piosenki, spacerowali wzdłuż Stawku Barlickiego podziwiając wodne fontanny, poznali miejsca, w których do roku 1938 były żydowskie synagogi, wysłuchali ciekawostek na temat Wieży Piastowskiej, dawnego piastowskiego zamku „dolnego” i kościółka Świętej Barbary przeniesionego z Opola do Kolanowic. Poznali lepiej stolicę naszego województwa, a podczas wspólnej wycieczki przeżyli miłe chwile, które z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci 😊

 

Autor zdjęć: Emanuel Chaliński (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006925566533)