Za nami kolejne dwa wyjątkowo aktywne dni półkolonii w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach.

W drugim dniu ekipa „Kapibary” (w skład której wchodzą cztery grupy: „Kotki”, „Dzieci z klasą”, „Sportowcy” i „Sigmy”) wybrała się autokarem na wycieczkę i spędziła dzień pełen wrażeń w Opolu w parku trampolin „Odskocznia” i w parku sensorycznym przy tężni. Po tak intensywnych i aktywnych zabawach ruchowych i sensorycznych po powrocie do Łubnian „Kapibary” po obiedzie i krótkim odpoczynku miały okazję poznać i nauczyć się piosenek kolonijnych, które głośnym chórem były wyśpiewywane przez wszystkich uczestników przy akompaniamencie gitary, na której grał kierownik półkolonii – pan Krzysztof Chaliński. To był niezapomniany dzień pełen radości, aktywności i muzycznych wrażeń.

Trzeci dzień półkolonii w PSP w Łubnianach odbył się pod znakiem aktywnych zabaw i podchodów. W grze terenowej wzięły udział cztery grupy.  Gra polegała na tym, że „Uciekające” drużyny przygotowywały dla grup „Tropicieli” różnego rodzaju zadania do wykonania zapisane na kartkach i ukryte sprytnie wzdłuż trasy. „Tropiciele” po odnalezieniu i wykonaniu wszystkich zadań musieli jeszcze odnaleźć ukrytą grupę „Uciekinierów”. W pierwszym etapie gry grupa „Sportowców” chowała się przed „Kotkami”, a grupa „Sigmy” przed „Dziećmi z klasą”. W drugiej turze grupy zamieniły się rolami i to „Kotki” ścigały „Sportowców”, a „Sigmy” szukały „Dzieci z klasą”. Ostatecznie wszystkie grupy okazały się doskonałymi detektywami i tropicielami, choć niektórym grupom wykonanie zadań przychodziło znacznie łatwiej i szybciej. Wśród młodszych uczniów liderami okazały się „Kotki”.  Zabawa była przednia, pogoda dopisała, a wszystkim towarzyszyły świetne nastroje. Uczniowie mieli okazje nacieszyć się świeżym powietrzem i dobrą zabawą, a przy tym mogli także poznać lepiej topografię łubniańskiego terenu i piękno łubniańskiej przyrody. Mogli też rozwijać zdolności komunikacji w grupie, umiejętność współpracy i współdziałania podczas realizacji zadań gry terenowej i również potem, gdy po powrocie mogli zrelaksować się i pobawić uczestnicząc wspólnie w różnego rodzaju grach i zabawach ogólno – rozwojowych już na terenie placówki 😊

 

Autor zdjęć: Emanuel Chaliński (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006925566533)