Antoni Worożański to uczeń III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. To radosny, przyjazny, koleżeński i lubiany przez kolegów chłopiec. To również bardzo zdolny i dobry uczeń. Jest pewny siebie, rozmowny i inteligentny. Ma uzdolnienia polonistyczne i matematyczne. Jego ulubiony przedmiot w szkole to język angielski, ulubiony sport to piłka nożna, ulubiona książka, a właściwie seria książek to „Dziennik Cwaniaczka”. Zapytany o ulubiony kolor, ulubioną potrawę i porę roku wskazał na: turkusowy, pizzę i zimę.

Antoni posiada wiele pasji i zainteresowań. Interesuje się literaturą, sportem, dinozaurami, klockami Lego i nauką języka angielskiego.

 

O swoich pasjach Antoś opowiadał bardzo chętnie i ciekawie w przeprowadzonym z nim wywiadzie. Zapraszam do przeczytania:

 

Olimpia Grala: Antosiu, wiem, że masz kilka pasji, powiesz nam co to są za pasje?

Antek:  Tak, bardzo lubię układać z klocków Lego, grać na komputerze, zbieram figurki dinozaurów i lubię czytać książki.

Olimpia: To może opowiedz najpierw o Lego. Pewnie masz dużo klocków, czy jest coś co lubisz budować najbardziej?

Antek: Mamy z bratem około 50 zestawów Lego. Ja najbardziej lubię budować miasteczka Ninja, czyli bazy i domy, ale też wielkie postacie, takie, jak roboty na bazie BIONICLE.

Olimpia: A pamiętasz, skąd wzięła się pasja budowania z Lego, np. Ninja?

Antek: Tata przyniósł kiedyś jeden zestaw i tak się zaczęło. Lubię bawić się Lego z bratem i z kolegami.

Olimpia: Bardzo zaciekawiło mnie to, że lubisz czytać. To bardzo dobrze. Powiesz coś o tym?

Antek: Z „Dziennika Cwaniaczka” mam wszystkie książki i przeczytałem niektóre już kilka razy, a jedną czytam już trzeci raz. Są bardzo ciekawe. Wiem nawet ile niektóre mają stron.

Olimpia: Świetnie. A co nam opowiesz o dinozaurach?

Antek: Tata przyniósł kiedyś książkę o dinozaurach i figurkę Triceratopsa, a bratu Welociraptora i od tego momentu interesują mnie dinozaury. Zbieram figurki i mam ich już bardzo dużo i mam też trzy książki o dinozaurach.

Olimpia: A potrafisz nazwać kilka z tych mniej znanych?

Antek: Tak, np. Scorpius Rex, Pahicelatozaur, Quetzakoatl.

Olimpia: A czy oglądasz też filmy o dinozaurach?

Antek: Tak, widziałem na przykład: Jurassic Park i Jurassic World.

Olimpia: Mówiłeś również, że lubisz język angielski. Czy uczysz się tego języka też poza szkołą?

Antek: Tak, razem z bratem już od pierwszej klasy uczymy się przez Internet z panią z RPA.

Olimpia: O, to fantastycznie. Czy lubisz te lekcje?

Antek: Tak, pani jest bardzo fajna, mówi do nas tylko po angielsku, ale nauczyła się kilku słów po polsku. Na przykład umie „siemka”, „cześć” i „do widzenia”.

Olimpia: Super, bardzo dobrze, że lubicie te lekcje. Opowiedz nam jeszcze o grach jakie lubisz, bo też o tym wspominałeś.

Antek: Lubię grać na komputerze i na X-boxsie. Na komputerze gram przeważnie w Minecrafta, buduję tam domy i całe bazy. Na X-boxsie gram w Rocket League, w piłkę nożną samochodem i Sponge Bob – Cosmic Shake. Lubię też grę na Robloxie pod nazwą „Toilet Tower Defense”.

Olimpia: Co to znaczy piłka nożna samochodem?

Antek: No to tak, jakby grać w piłkę nożną, ale nie ludźmi tylko samochodami.

Olimpia: Rozumiem, bardzo ciekawe. A czy w piłkę nożną na boisku też lubisz grać?

Antek: Tak, gram przeważnie w szkole i na podwórku z bratem.

Olimpia: Dziękuję Ci bardzo za tą fascynującą rozmowę. Czy jest coś, co chciałbyś dodać?

Antek: Tak, chciałbym zaprosić wszystkich do zasubskrybowania kanału You Tube mojego kolegi, który tworzy muzykę. Kanał się nazywa: DJ MARCELOX14.