#Laboratoria Przyszłości

02.12.2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach odbył się zgodnie z coroczną tradycją szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Podczas Kiermaszu każda klasa miała swoje stoisko z własnoręcznie tworzonymi przez uczniów i ich rodziców ozdobami świątecznymi, które sprzedawali reprezentanci klas i ich rodzice. Gościliśmy również Panie z Opola, które w ramach aktywności senioralnej zajmują się tworzeniem pięknych ozdób i od nich również można było kupić wyjątkowe rękodzieło o tematyce świątecznej.

W czasie Kiermaszu odbył się koncert świątecznych piosenek, pieśni i kolęd. Uczniowie naszej szkoły w ramach działań związanych z innowacją „Uczeń z Pasją” byli przygotowywani do występów przez panią psycholog – Beatę Gędźbę – Kaczmarek i mogli zaprezentować swój talent grając na instrumentach i śpiewając świąteczne utwory i kolędy w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Wśród występujących mogliśmy podziwiać wokalistki: Emily Staś z klasy IV, Lenę Fierek z klasy VI, Claudię Gaertner z klasy VII, gitarzystkę Dominikę Kaczor z klasy V, solistę – Mateusza Poliwodę, również z klasy V, a także dwa duety dziewcząt: z klasy III w składzie Maja Włodarczyk i Ines Matyschok oraz z klasy VII w składzie Sonia Stefańska i Lena Kansy – Budzicz (Lena oprócz śpiewania zaprezentowała także talent muzyczny grając na skrzypcach) i dwa kwintety: uczennice z klasy IV: Hanna Gędźba, Pola Kałuża, Karolina Rydz, Oliwia Lempik i Laura Kołodziej oraz kwintet w składzie: Yana Kuzyk, Michalina Rybka, Paulina Panicz i Antonina Górka z klasy V oraz Oliwia Seget z klasy VII.

Koncert uświetnił występ duetu chłopców: Mateusza Poliwody z klasy V (wokal) i Dominika Filwoka z klasy III (gitara), przygotowywany przez pana Krzysztofa Chalińskiego, który nie tylko czuwał nad występem chłopców, ale także skomponował i napisał tekst prezentowanej przez nich świątecznej pieśni pod tytułem „On Wielki”.

Oprócz uczty duchowej i muzycznej, goście mieli zapewnione również atrakcje kulinarne. W tym roku można było spróbować nie tylko pysznych jak zawsze ciast przygotowywanych przez mamy naszych uczniów, ale także można było dodatkowo rozkoszować się smakiem wspaniałych gofrów i aromatycznej gorącej czekolady.

Dodatkową atrakcją Kiermaszu była również możliwość zrobienia pamiątkowego świątecznego zdjęcia przy profesjonalnym stoisku fotograficznym prowadzonym przez panią Karinę Koźlik – Wieczorek.

Przy dźwiękach świątecznej muzyki i przy świątecznym stole uczniowie, absolwenci, ich rodziny, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli spędzić miło czas, porozmawiać i zintegrować się w magicznej przedświątecznej atmosferze.

Przy tej okazji pragniemy bardzo podziękować Radzie Rodziców i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy też panu Kamilowi Flakowi za użyczenie nam profesjonalnego sprzętu nagłośniającego.

Pragniemy także życzyć całej społeczności szkolnej i przyjaciołom szkoły cudownych, magicznych chwil, dużo spokoju i cierpliwości w czasie przygotowań do Świąt.

Dziękujemy również Panu Norbertowi Dreierowi, który dzięki aparatowi cyfrowemu z programu Laboratoria Przyszłości uwiecznił piękne i magiczne chwile tego popołudnia i wieczoru.