21.10.2023 r. w Grodkowie odbył się VI Opolski Bieg Belfra, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Opolu, ZSP Grodków i Michała Sieka – Opolskiego Kurator Oświaty.

W wydarzeniu tym brali udział wszyscy chętni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy przedszkoli, szkół, poradni psychologiczni – pedagogicznych, innych placówek oświatowych i opiekuńczo – wychowawczych, Okręgowej Komisji Edukacyjnej, Urzędu Miasta, Kuratoriów Oświaty w Opolu i we Wrocławiu, a także sympatyków biegania niezwiązanych z edukacją.

Wśród prawie dwustu śmiałków, którzy mierzyli się z czasem, odległością i własną wytrzymałością znalazła się także wyjątkowa grupa reprezentantek Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach na czele z panią Dyrektor – Wiesławą Palt. Panie startowały w kategorii narciarstwa biegowego Nordic Walking, a ich zadaniem było w jak najszybszym czasie podczas marszu z użyciem specjalnych kijków pokonać dystans pięciu kilometrów. Reprezentacja naszej szkoły zachwyciła nie tylko formą, sprawnością i umiejętnościami, ale także humorem i wyjątkowymi strojami. Nie sposób było przejść i przebiec obojętnie wobec wyróżniających się na tle innych zawodników pięknych pań przyodzianych w efektowne czerwone spódniczki, wstążki i korale. Zawodniczki w tym dniu pokonały bowiem nie tylko spory dystans kilometrów, ale także pokazały wszystkim, że warto mieć dystans również do siebie.

W naszej drużynie w tym roku znalazło się aż sześć pań, które reprezentowały szkołę w Łubnianach w czterech kategoriach. Wyniki naszej reprezentacji (choć nie są najważniejsze w całym przedsięwzięciu) również napawają dumną. Oto jak poradziły sobie dzielne zawodniczki:

  • W kategorii „Kadra kierownicza szkół i placówek oświaty / Pracownicy”
    Pani Dyrektor – Wiesława Palt zajęła 5 miejsce
  • W kategorii „Emerytowany nauczyciel / Obsługa i administracja”
    Pani Lidia Kandora zajęła 6 miejsce
  • W kategorii „Nauczyciel dyplomowany, Kobiety”
    Pani Magdalena Folęga zajęła 15 miejsce
  • W kategorii „Nauczyciel początkujący / kontraktowy / mianowany”

– Pani Beata Gędźba-Kaczmarek zajęła 9 miejsce,

– Pani Jolanta Kaczor zajęła 15 miejsce,

– Pani Dominika Wróbel zajęła 16 miejsce.

Gratulujemy Paniom sportowego zacięcia, ducha walki, odwagi oraz kreatywności i cieszymy się, że swoją postawą i działaniami dają przykład innym propagując aktywny sposób spędzania czasu wolnego😊