Amelia Nowak jest uczennicą VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Jej pasja i talent związane są z tańcem i akrobatyką. Amelia jest liderką zespołu szkolnych chearleaderek i od lat reprezentuje naszą drużynę tancerek podczas różnego rodzaju występów w czasie apeli, dożynek, akademii i uroczystości szkolnych.

Nasza bohaterka jest spokojną, miłą, pomocną i wrażliwą nastolatką. Lubi jeździć na rowerze, interesuje się także wspinaczką ściankową, którą zaczęła uprawiać w tym roku. Amelia trenuje wspinaczkę w klubie sportowym K2 Arena w Opolu. Poza sportem Amelia lubi spędzać czas z bliskimi. Lubi też czytać książki, zwłaszcza o tematyce kryminalnej i obyczajowej.

Ulubionym szkolnym przedmiotem Amelii jest wychowanie fizyczne. Bardzo dobrze radzi sobie również z nauką języka polskiego.  Ponadto nasza Uczennica z Pasją angażuje się chętnie w różnego rodzaju szkolne projekty, konkursy i programy edukacyjne, między innymi takie, jak „Zielony Backstage”, „Złote Szkoły NBP”, „Postaw na Słońce” czy „Narodowe czytanie – Cała Polska czyta Dzieciom”.

 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WYWIAD Z NASZĄ BOHATERKĄ:

Beata Gędźba – Kaczmarek: Witam Cię Amelia, bardzo cieszę się, że zgodziłaś się podzielić swoją pasją i informacjami na swój temat w wywiadzie ze mną. Powiedz mi proszę, od kiedy zaczęłaś interesować się tańcem i akrobatyką?

Amelia Nowak: Tak naprawdę to zaczęłam przygodę z tańcem już od szóstego roku życia, ale dopiero w wieku ośmiu lat zaczęłam regularnie uczęszczać na treningi tańca do Łubniańskiego Ośrodku Kultury. To właśnie wtedy i tam rozpoczęła się moja miłość do tańca.

Beata: Kiedy pierwszy raz miałaś do czynienia z akrobatyką?

Amelia: 5 lat temu mama zapisała mnie na akrobatykę również do Łubniańskiego Ośrodka Kultury, gdy zauważyła, że dobrze radzę sobie z tańcem. Tam na zajęciach ćwiczyłam różnego rodzaju figury akrobatyczne, między innymi szpagaty, mostki czy gwiazdy. Bardzo mi się to spodobało i zostało mi tak do dzisiaj.

Beata: Gdybyś miała powiedzieć, co bardziej wolisz: taniec czy akrobatykę, to co byś wybrała?

Amelia: Myślę, że byłby to taniec.

Beata: Dlaczego?

Amelia: Taniec był ze mną od samego początku, odkąd pamiętam. To była moja pierwsza miłość, a pierwszej miłości się nie zapomina. Poza tym tańcząc czuję się szczęśliwa. Taniec daje mi poczucie wolności i swobody. Pomaga mi też odreagować nagromadzone napięcie. Jest to świetny sposób na to, by poradzić sobie ze stresem.

Beata: Wspaniała odpowiedź. Amelia, powiedz nam jeszcze w takim razie, czy taniec traktujesz jak pasję i sposób na odreagowanie czy też może wiążesz z nim przyszłość?

Amelia: Prawdę mówiąc wiążę z tańcem przyszłość, ale nie zawodową, to znaczy wiem, że chcę tańczyć zawsze, gdy tylko będę mogła, ale wiem też, że nie planuję zawodowo się tym zajmować.

Beata: Czym w takim razie chciałabyś zająć się w przyszłości.

Amelia: Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale coraz częściej myślę o pracy w branży modowej, może to być modeling lub projektowanie. Gdy byłam mała chciałam zostać projektantką torebek. Kto wie, może w przyszłości uda się zrealizować choć jakąś część dziecięcych marzeń.

Beata: Bardzo Ci tego życzę i będę trzymała kciuki za Ciebie, Twoje plany i marzenia. Amelka, na koniec chciałabym zadać Ci kilka pytań na temat tego, co lubisz. Zazwyczaj pytam moich Uczniów z Pasją o ich ulubiony kolor, miesiąc, porę roku czy zwierzę. Zdradzisz nam odpowiedzi na te pytania?

Amelia: Oczywiście. Mój ulubiony kolor to czarny, ale lubię też niebieski. Ulubiony miesiąc to lipiec.

Beata: Dlaczego akurat lipiec?

Amelia: To miesiąc moich urodzin. Urodziłam się pierwszego lipca. Poza tym to wakacyjny miesiąc pełen słońca, radości i odpoczynku. Dlatego też moją ulubioną porą roku jest lato.

Beata: Amelia, to może jeszcze podzielisz się informacjami na temat ulubionego zwierzęcia?

Amelia: Kiedyś odpowiedziałabym, że sarna, a teraz nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że to psy i koty. Każde z tych zwierząt ma swój urok i trudno mi jednoznacznie wskazać jakieś konkretne, tym bardziej, że mam w domu dwa psy: Bellę i Lunę oraz kota – Lilianę.

Beata: Dziękuję Ci bardzo za wywiad. Czy chciałabyś coś przekazać innym na zakończenie?.

Amelia: Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wam, abyście nie zapominali o swoich pasjach i marzeniach 😊