logo pozytywna uwagaPubliczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji Pozytywna Uwaga, która zakłada, że każdy uczeń w szkole z Pozytywną Uwagą, otrzyma w listopadzie (uznawanym za najsmutniejszy miesiąc w roku), minimum jedną uwagę pozytywną do dziennika elektronicznego, ponieważ dobre słowo potrafi zmotywować bardziej niż dobra ocena.

My jednak chcemy, aby Pozytywna Uwaga towarzyszyła naszym uczniom przez cały rok. Będziemy uświadamiać dzieciom, że nawet jeżeli w czerwcu nie otrzymają czerwonego paska to są w czymś dobre, ponieważ o ich wartości stanowi nie tylko to, co potrafią, ale to, jakimi są ludźmi. Nie chodzi przy tym o chwalenie za wszelką cenę, ale o zwracanie uwagi na talenty i mocne strony uczniów oraz wskazywanie im, co należy poprawić. Będziemy rozwijać umiejętności miękkie naszych uczniów oraz wspierać ich w budowaniu relacji, ponieważ w pogoni za dobrymi ocenami, nasi uczniowie zapominają, że relacje są ważniejsze niż wyniki testów.

Wierzymy, że dzięki przystąpieniu do akcji Pozytywna Uwaga uda nam się podnieść poziom samooceny dzieci tak, aby nauczyły się myśleć i mówić o sobie dobrze.

 

Koordynator akcji w PSP Łubniany: p. Jolanta Fila