Gratulujemy wszystkim uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy. Dziękuję Wam za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej.

Odnosiliście sukcesy w wielu dziecinach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są nieocenione. Jestem przekonana, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój.

Jednocześnie dziękuję, tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych oraz opiekunom i trenerom, którzy przyczynili  się do Waszego sukcesu.

Szczególne podziękowania należą się także rodzicom naszych uczniów za pomoc i życzliwość okazywaną szkole. Mamy świadomość, że bez Waszego wsparcia i wspólnej troski o dobro każdego dziecka i szkoły niewiele moglibyśmy osiągnąć

Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, bezpieczeństwo naszych wychowawców i za dbałość o edukację. Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Drodzy Absolwenci – Uczniowie Klas Ósmych !

Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach

Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, dają siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Pamiętajcie, że rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy myślimy, że osiągnęliśmy ostatni, otwiera się przed nami kolejny. To umiejętność dokonywania wyborów  decyduje o losie człowieka. Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem waszego życia. Odchodzicie w szeroki świat, przed wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego.

Jesteście absolwentami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach i pamiętajcie, że zawsze będziemy Was miło wspominać. Życzę Wam Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolność, która pozwoli Wam odnosić sukcesy. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Bądźcie szczęśliwi i dzielcie to szczęście z innymi.

Wszystkim uczniom gratuluję, jesteśmy z Was dumni. Dziękuję za wspaniałą atmosferę oraz wyjątkowy klimat w integracji z uczniami z Ukrainy.

Życzę spokojnego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałabym aby wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz  inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Podsumowanie całorocznej pracy:

 • 165 uczniów czyli wszyscy uczniowie otrzymują nagrody w postaci bonów do Decatlonu sponsorowanych przez Radę Rodziców;
 • 25 ucz. ukończyło szkołę podstawową, w tym 15 z wyróżnieniem i nagrodą książkową oraz 65 uczniów otrzymało nagrody książkowe;
 • 139 uczniów otrzymało promocję do następnej klasy w tym, 35 ucz. otrzymało promocję z wyróżnieniem i nagrody książkowe;
 • 25 uczniów otrzymało Nagrodę Dyrektora szkoły;
 • 22 uczniów otrzymało stypendia za wyniki w nauce;
 • 36 uczniów otrzymało stypendia za osiągniecia sportowe.

Uczniowie nominowani do Nagrody Wójta Gminy Łubniany w kategorii:

 • Indywidualne osiągnięcia w nauce – 2 uczniów,
 • Szczególne osiągnięcia sportowe – 2 uczniów,
 • Szczególne osiągnięcia sportowe drużynowe – 1 drużyna,
 • Szczególne osiągnięcia artystyczne – 2 uczniów,
 • 4 uczniów nominowanych do stypendium Wójta Gminy Łubniany.

 

 • 47 uczniów otrzymało statuetki w klasyfikacji na najlepszego Ucznia Sportowca,

 

 • 5 uczniów otrzymało „Złote Tabla” za osiągnięcia sportowe kl. I-VIII,
 • 5 uczniów otrzymało „Srebrne Tabla” za osiągnięcia sportowe kl. I-VIII.

Uczniowie reprezentowali szkołę w 33 konkursach i przeglądach  na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim.

Zdobyli:

 • 11- I miejsc
 • 7 – II miejsc
 • 3 – III miejsc
 • 12 wyróżnień
 • 5 uczniów otrzymało tytuł laureata

Łącznie zdobyli  38 miejsc na podium

Uczniowie reprezentowali szkołę w 64 zawodach  sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, w tym zdobyli:

 • 26 – I miejsc
 • 12 – II miejsc
 • 17 – III miejsc

Łącznie zdobyli  55 miejsc na podium , 95 uczniów wystąpiło przynajmniej jeden raz w zawodach sportowych.

Uczestniczyliśmy w akcjach, projektach i  programach m.in.:

„Szkolne Kluby Sportowe”, „Umiem Pływać”, ”Razem na święto” ,III edycji „Złote szkoły”, ”Postaw na Słońce”, ”Moje Miasto bez elektrośmieci”, ”Szkoła pełna talentów”, ”Rok turystyki Szkolnej w województwie Opolskim” ,”Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki:”,” 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, „Euroweek”, „Światowy Dzień  Świadomość Autyzmu”, ”Niebieskie Igrzyska”, ”Rajd Powstań Śląskich”, „Rajd Bożonarodzeniowy”, „Ogólnopolska świetlicowa wymawiana pocztówek”, „Laboratoria Przyszłości”, „Sprzątamy dla Polski”, „Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka”, program edukacyjnym o żywieniu ”Akademia Lubella”, „ Razem Raźniej”, „Obchody 60. rocznicy Festiwalu Krajowej Piosenki w Opolu zorganizowane w telewizyjnym plenerowym studio w Łubnianach” oraz wiele innych.

Średni wynik szkoły: 4,56

Frekwencja uczniów: 86,40%

Gratuluję wszystkim uczniom! Spokojnych i bezpiecznych wakacji !

 

                                                                                      Z poważaniem:

                                                                                       Wiesława Palt

                                                                                            Dyrektor Szkoły