31.05.2023r.  przy naszej szkole odbył się wyjątkowy festiwalowy koncert zorganizowany z okazji jubileuszu sześćdziesięciolecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Gmina Łubniany znalazła się na mapie festiwalowej trasy TVP3 Opole i z tego powodu w plenerowym studio lokalnej telewizji uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje wokalne talenty śpiewając kultowe przeboje muzyczne, między innymi te, które przed laty były wykonywane na deskach opolskiego amfiteatru przez wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej.

Wśród wokalistów reprezentujących Publiczną Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Łubnianach znaleźli się utalentowani muzycznie uczniowie z klasy IV i z klasy VI. Pierwszy na plenerowej scenie wystąpił uczeń klasy IV – Mateusz Poliwoda, który przepięknie wykonał w nietypowej aranżacji piosenkę „Ktoś mnie pokochał”, śpiewaną na festiwalu przez zespół „Skaldowie”. Tuż po nim na naszej łubniańskiej scenie festiwalowej pojawił się duet utalentowanych wokalistek: Dominika Kaczor z klasy IV i Claudia Gaertner z klasy VI zaprezentowały festiwalowy przebój z 1972 roku „Chodź, pomaluj mój świat” zespołu „Dwa plus Jeden”. Kolejny występujący duet to dziewczęta z klasy IV: Yana Kuzyk i Paulina Panicz, które wdzięcznie wyśpiewały piosenkę Sanah i Vito Bambino  pod tytułem „Ale jazz!”. Do grona występujących dołączył również zespół wokalny uczennic z klasy VI, w składzie: Oliwia Seget, Sonia Stefańska, Amelia Fierek i Michalina Sędłak. Dziewczęta zaśpiewały utwór „Pięknie żyć” w oryginale wykonywaną przez Ryszarda Rynkowskiego.

Na plenerowej scenie wystąpiła także uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach –  Magalena Labisz, reprezentująca oprócz swojej szkoły także Studio Wokalne przy Łubniańskim Ośrodku Kultury. Magdalena wraz z Opiekunem Studia Wokalnego – Panią Marią Spólną  przygotowała utwór Edyty Górniak „To nie ja byłam Ewą”.

Występującym kibicował i dodawał odwagi zespół szkolnych cheerleaderek z Łubnian w składzie: Amelia Nowak z klasy VII, Laura Matyschok, Lidia Janicka, Hanna Stręciok, Lena Fierek i Lena Franusz z klasy V.

Oprócz prezentowanych talentów wokalnych mogliśmy podczas tego wydarzenia podziwiać galerię pięknych prac plastycznych związanych z tematyką Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, które zostały wykonane przez utalentowanych uczniów naszej szkoły, inspirowanych przez Panie: Justynę Janicką – wychowawczynię klasy I, Katarzynę Matyjaszczyk – wychowawczynię klasy II oraz Małgorzatę Sygulkę – Dunat – wychowawczynię klasy VIII a.

Całe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku dzięki współpracy Pani Sylwii Brzany z Urzędu Gminy w Łubnianach i Pani Wiesławy Palt – Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach z telewizją – TVP 3 Opole i dziennikarzem reprezentującym TVP 3 – Panem Mateuszem Dybką.

Swój udział w tym wydarzeniu miała również Pani Beata Gędźba – Kaczmarek, szkolny psycholog i doradca zawodowy, która nie tylko przygotowywała uczniów szkoły w Łubnianach do występów, ale także dodatkowo zaprezentowała się przed kamerą udzielając wywiadu dla TVP 3 w Opolu, w którym to podzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów, gdy sama uczyła się śpiewać pod okiem, a raczej uchem trenerki wokalnej i wspaniałej wokalistki – Pani Anny Piechurskiej w Opolskim Studio Piosenki prowadzonym wówczas przez Pana Jacka Mełnickiego. Pani psycholog opowiadała również o tym, że dzieli się miłością do muzyki z uczniami, a w ramach prowadzonej przez siebie w szkole innowacji „Uczeń z Pasją” stara się rozwijać, wspierać, pielęgnować i odkrywać talenty, których z pewnością nie brakuje uczniom PSP w Łubnianach, gdzie uczniowie mogą nie tylko uczyć się, ale także rozwijać swoje pasje, nie tylko muzyczne, ale także taneczne, akrobatyczne, sportowe, informatyczne, naukowe, plastyczne i wiele, wiele innych.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację koncertu, dziękujemy uczniom, którzy odważyli się zaprezentować swój talent i oczywiście dziękujemy też za piękne dekoracje w postaci prac plastycznych uczniów😊