Aktualnościscreen z telekonferencji

26.04.2023r. na stronie Fundacji Instytut Cyberbezpieczeństwa odbyła się transmisja na żywo webinaru pod tytułem „Dzieci i technologia”. Koordynatorką projektu jest pani Maja Kozłowska z Fundacji Instytut Cyberbezpieczeństwa. W roli ekspertów podczas webinaru wystąpili: nasza szkolna pani psycholog i doradca zawodowy – pani Beata Gędźba – Kaczmarek oraz pan Wiktor Sędkowski – specjalista do spraw bezpieczeństwa w Fundacji Instytut Cyberbezpieczeństwa działającej przy wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Moderatorem webinaru była pani Magdalena Swobodzian – oligofrenopedagog i nauczycielka języka polskiego z długoletnim stażem pracy w naszej szkole.

Podczas webinaru poruszane były głównie tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno od strony technicznej, jak i psychologicznej dzieciom i młodzieży korzystającej z mediów społecznościowych i platform streamingowych.

Na naszej stronie udostępniamy link do nagrania tego webinaru i zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się ze  wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego i zdrowego korzystania z mediów społecznościowych przez dzieci:

https://www.youtube.com/watch?v=-cGJF1pBLv8&t=3313s

Poniżej zamieszczamy także link do prezentacji przygotowanej przez panią Beatę Gędźbę – Kaczmarek i pana Wiktora Sędkowskiego i omawianej przez nich podczas webinaru.:

Prezentacja „DZIECI I TECHNOLOGIA”

Zainteresowanych tematyką zagrożeń dla dzieci i młodzieży w cyberświecie odsyłamy do wcześniejszego webinaru prowadzonego przez panią Beatę Gędźbę – Kaczmarek oraz panią Magdalenę Swobodzian i moderowanego przez pana Wiktora Sędkowskiego. Webinar ten odbył się 22.03.2023r., również w ramach projektu koordynowanego przez panią Maję Kozłowską z Fundacji Instytut Cyberbezpieczeństwa finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości przy wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości. Link do poprzedniego webinarium: https://www.youtube.com/watch?v=jnYDNgxYqT4