8 maja w Domaszowicach odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w siatkówce dziewcząt z rocznika 2008-2009. W finale wystąpiły 4 drużyny wyłonione we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych: Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Mechnicy, Szkoła Podstawowa w Domaszowicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach. Spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów do 25 punktów. W przypadku remisu po dwóch setach rozgrywany był trzeci set (tie-break) do 15 punktów.

Mistrzami województwa została drużyna dziewcząt z Łubnian, która wszystkie swoje mecze wygrała 2-0.

zdjęcie grupowe

Skład drużyny z PSP w Łubnianach (stoją od lewej): Nicol Staś, Emilia Olejnik, Lena Ślusarczyk, Natalia Malorny, Rafaella Król, Wiktoria Sowa, Wiktoria Nowak, Daria Jagosz, Paulina Bartosz, Paulina Buhl, Nadia Hudaszek.

MVP mistrzostw (Most Valuable Player, czyli najbardziej wartościowy gracz) została Natalia Malorny.