Kolejnym bohaterem cyklu „Uczeń z Pasją” jest Kacper Fila z klasy VIII a z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Kacper interesuje się motoryzacją, markami samochodów i sprzętami rolniczymi, zwłaszcza ciągnikami i traktorami.  Ponadto Kacper posiada imponującą wiedzę na temat modeli telefonów komórkowych, ich budowy, parametrów oraz funkcji. Śledzi nowinki techniczne i zawsze jest najbardziej w naszej szkole zorientowany, co słychać w świecie nowoczesnych telefonów. Dodatkowo warto wspomnieć, że Kacper posiada także inne zdolności. Świetnie jeździ na rowerze, a przy tym potrafi wykonywać na nim różne tricki i pokonywać nim bardzo długie dystanse. Ponadto gra w piłkę nożną i potrafi także grać na dzwonkach, czym niejednokrotnie zachwycił uczniów i nauczycieli występując podczas apeli i uroczystości szkolnych. Największą jednak pasją Kacpra jest zabawa i opieka nad jego ukochanym pupilem – psem Fato. Fato jest rocznym kundelkiem w kolorze czarno – brązowym z białą łatką na twarzy.

Poniżej przedstawiam wywiad z Kacprem, aby przybliżyć Wam jego osobę i zainteresowania.

 

WYWIAD Z UCZNIEM Z PASJĄ – KACPREM FILĄ Z KLASY VIII:

BEATA GĘDŹBA – KACZMAREK: Witaj Kacper. Chciałabym, żebyś opowiedział kilka słów na swój temat. Wyobraź sobie, że w naszej szkole, na Orliku ląduje kosmiczny statek. Ze statku wysiada kosmita i mówi, że bardzo chciałby Ciebie poznać. Pyta się, jaki jesteś? Jak opisałbyś sam siebie?

KACPER FILA: Ciężka sprawa. Trudno powiedzieć. Nie wiem, może powiedziałbym, że jestem miły, koleżeński, pomocny i wesoły. Taki żartowniś ze mnie.

P.BEATA: Co byś odpowiedział, gdyby taki kosmita zapytał Cię, czego mógłby się od Ciebie nauczyć?

KACPER: Mogę go nauczyć gry na dzwonkach i opowiem mu o nowych telefonach komórkowych.

P.BEATA: Świetnie, a teraz tym razem moje pytanie do Ciebie jest o to, jakie jest Twoje ulubione zajęcie ze wszystkich Twoich pasji i zainteresowań, które masz? Co najbardziej lubisz robić?

KACPER: Najbardziej lubię kosić trawę kosiarką, takim traktorkiem i jeździć na rowerze.

BEATA: Gdzie najdalej udało Ci się pojechać rowerem?

KACPER: Byłem już w Dobrzeniu Wielkim, w Czarnowąsach, w Węgrach, w Zawadzie i nad jeziorem turawskim.

BEATA: Gdybyś mógł, to gdzie najchętniej pojechałbyś swoim rowerem? Może chciałbyś w przyszłości przejechać na rowerze jakiś obcy kraj?

KACPER: Na rowerze nie, ale chętnie wybrałbym się w podróż do Krakowa. To w Polsce, a z obcych krajów, to chciałbym zwiedzić Hiszpanię i Niemcy.

BEATA: Dlaczego akurat te kraje?

KACPER: W Niemczech są różne trasy i drogi i ciekawe widoki, a w Hiszpani jest ciepło.

P.BEATA: Powiedz mi jeszcze proszę coś o swoim piesku, z którym tak bardzo lubisz spędzać czas?

KACPER: Fato zna komendy: „siad”, „leżeć” i „łapa”. Od czasu do czasu przychodzi się przytulić. Lubi jeść suchą karmę, ale też tą z puszki i smakołyki. Tak naprawdę lubi jeść wszystko, nawet chipsy i lody.

BEATA: Jak najczęściej spędzasz z nim czas?

KACPER: W weekendy chodzę z nim na długie spacery, aż do Łubnian z Masowa. W tygodniu po szkole karmię go i daję mu wodę, wypuszczam go na podwórko i bawię się biegając razem z nim.

BEATA: Kacper, a teraz jak to zwykle podczas wywiadów z naszymi szkolnymi bohaterami czyli „Uczniami z Pasją” bywa, przed Tobą seria krótkich pytań. Pierwsze dotyczy koloru. Jaki jest Twój ulubiony kolor?

KACPER: Lubię czerwony i niebieski.

BEATA: Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

KACPER: Lato.

BEATA: Ulubiony miesiąc to…?

KACPER: Pierwszy czyli styczeń.

BEATA: Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?

KACPER: Lubię naleśniki, placki i frytki.

BEATA: Ulubiony przedmiot w szkole?

KACPER: Plastyka i w-f.

P.BEATA: Bardzo dziękuję Ci za udzielenie wywiadu i trzymam kciuki za to, byś świetnie poradził sobie ze wszystkimi przedmiotami i zadaniami w nowej szkole w Opolu już w przyszłym roku szkolnym 😊

KACPER: Dziękuję 😊