16.03.2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach odbył się Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego przyszli uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoimi rodzicami i gośćmi mogli zwiedzić budynek szkoły, poznać ofertę szkoły, uczestniczyć w wyjątkowym pokazie talentów uczniów naszej szkoły podczas programu artystycznego oraz wziąć udział w warsztatach i lekcjach pokazowych prowadzonych przez nauczycieli.

Spotkanie z dziećmi, rodzicami i innymi przybyłymi gośćmi rozpoczęło się o godzinie 17:00 powitaniem i krótkim przemówieniem Pani Dyrektor – Wiesławy Palt.

Następnie goście zostali powitani deklamacją wierszy w języku niemieckim uczniów klasy pierwszej:  Laury Gomoli i Franciszka Faltina, przygotowywanych do występu przez nauczycielkę języka niemieckiego – panią Sylwię Buchtę.

W dalszej kolejności goście mogli podziwiać występy artystyczne i pokazy talentów uczniów przygotowywanych przez psychologa szkolnego – panią Beatę Gędźbę – Kaczmarek. W pokazie artystycznym wystąpili uczniowie klasy II, śpiewając grupowo piosenkę w języku angielskim („Rainbow Colors”), uczennica klasy II – Maja Włodarczyk – piosenka „Pół kroku stąd” Natalii Nykiel, uczeń klasy II – Dominik Filwok – gra na gitarze „Dotknij Panie moich oczu”, Aleksandra Witek i Blanka Pisula – taniec do utworu Nicki Minaj „Starships”, siostry Emilia Kaczor (kl.II) i Dominika Kaczor (kl.IV) – piosenka „Duch Wolności” zespołu 4Dreamers, Sebastian Przybulski – układanie kostki Rubika w szybkim tempie, Maja Włodarczyk, Ines Matyszok (śpiew) oraz Dominik Filwok (gitara) – piosenka Sanah „Szampan”, Laura Matyszok – wiersz w języku polskim pt. „Wieża woła o pomoc”, Justyna Kistela – wiersz w języku angielskim pt. „The first day of school”, Karolina Witek – taniec akrobatyczny do utworu Disco Dance, Yana Kuzyk, Vanessa Krafczyk, Paulina Panicz, Antonina Górka, Michalina Rybka – piosenka Sanah i Vito Bambino „Ale jazz!”, Marlena Grzesik – wiersz w języku niemieckim, Yana Kuzyk, Vanessa Krafczyk, Paulina Panicz i Marlena Grzesik – taniec akrobatyczny do utworu „Riptide” oraz Mateusz Poliwoda – piosenka „Forever Young”, cover w wykonaniu Becky Hill. Rolę Dj-a i pomocnika technicznego podczas występów pełniła uczennica klasy VIII a – Justyna Kistela.

Dzień otwarty był dokumentowany przez naszych trzech szkolnych naczelnych operatorów filmowych z klasy VIII a: Igora Włodarczyka, Michała Czecha i Marka Twardawskiego, którzy niejednokrotnie udowodnili już, że i oni posiadają godny uznania i podziwu talent. Nie sprawdzono wprawdzie dotąd niestety czy jest to talent muzyczny lub akrobatyczno – taneczny, ale z całą pewnością można stwierdzić, że techniczno – fotograficzno – filmowy to już tak 😊

Po zakończeniu występów uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i uczestnictwa w lekcjach pokazowych. Opiekę nad nimi sprawowali starsi uczniowie szkoły: Justyna Kistela, Karolina Witek, Amelia Nowak, Mateusz Poliwoda, a w salach podczas lekcji pokazowych pomocą służyły Laura Matyschok i Michalina Rybka.

Lekcje pokazowe i warsztaty prowadzili przedstawiciele grona pedagogicznego: p. Sylwia Buchta – język niemiecki, p. Bożena Morawska – Jednoróg – przyroda i fizyka, p. Beata Gędźba – Kaczmarek – język angielski oraz p. Norbert Dreier – matematyka i informatyka.

Mamy nadzieję, że Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole pomógł przyszłym uczniom i ich rodzicom choć trochę poznać naszą szkołę, oswoić się z nią i zobaczyć, jak niesamowitą tworzymy atmosferę, rodzinę i drużynę.