Aktualnościgrupa ludzi

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

We wtorek 14.03.2023 odbył się apel, którego tematem przewodnim była liczba Pi. Podczas apelu odbyło się wiele ciekawych konkurencji miedzy innymi konkurencja pod tytułem “Kto to wie? Ja to wiem!”, w której sam brałem udział. Konkurencja polegała na odpowiadaniu na matematyczne pytania. Były też konkurencje polegające na napisaniu jak najwięcej słów zaczynających się na pi oraz na ułożeniu matematycznych puzzli.

Podczas apelu wszyscy świetnie się bawili.

Michał Sędłak, kl. VIII b

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

 

Dzień liczby PI  W ŁUBNIANACH!!!

14.03 2023 r.  zaczął się apelem z okazji liczby pi i dnia matematyki. Na apelu były różne konkurencje np: konkurencja “Kto to wie? Ja to wiem!”, w której brałam udział, a także konkurencja: kto wypisze więcej słów zaczynających się na pi. Potem musieliśmy zmierzyć długość obwodu koła i średnicę koła (np. poduszki w kształcie walca). Dzień ten był super.

Karolina Witek, kl. VIII b

 

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

 

Dzień Liczby PI w PSP  Łubniany !!!

Dzień zaczął się apelem z okazji dnia matematyki i liczby PI. Klasy miała oddzielne apele:1-3, 4-6 i 7-8. Był super i było dużo zabaw  Wszyscy się świetnie bawili. Każdy musiał zmierzyć obwód danego okręgu i jego średnicę np.  zakrętki od butelki, a później wysłać pomiary. W tej konkurencji brałam udział i wysłałam dane za pomocą telefonu komórkowego na podany adres e-mail. Ten dzień był naprawdę super i wszystko bardzo dobrze wyszło. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Każda klasa wyszła z apelu radosna i szczęśliwa.

 

Wiktoria Sowa, kl. VIII b

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

Dzień Matematyki (14.03)

 

W dniu 14 marca jest międzynarodowy dzień matematyki. Z tej okazji został zorganizowany w naszej szkole apel z tej okazji.  Dla każdej klasy zostały zrobione konkurencje. Klasy:  pierwsza, druga i trzecia musiały zrobić rysunek wychowawczyni, zagrać w grę przygotowaną w środowisku programistycznym Scratch * „Łapanie cyferek” **, ułożyć puzzle i konkurs matematyczny.  Klasy: czwarta i piąta rysowały karykaturę ulubionego nauczyciela, pisały jak najwięcej wyrazów zaczynających się od sylaby Pi, układały puzzle i brały udział konkursie matematycznym. Klasy: szósta, siódma i ósme musiały zmierzyć obwód danego okręgu i jego średnicę np.  zakrętki od butelki, płyty CD, a później wysłać pomiary na podany adres e-mail.

 

Marek Twardawski, kl. VIII a

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

 

Dzień liczby PI

Dzień matematyki 14.03.2023

 

Przeprowadziłem wywiad z uczniami klasy VIII a. Opowiedzieli, że dzień liczby PI był niesamowity. Ponieważ trzeba było narysować śmieszne karykatury nauczycieli. Następną konkurencja było trzeba ułożyć wyrazy z “Pi” np: Pitagoras, Pistacja. W tej konkurencji było dużo emocji, bo nie wiadomo- kto wygra? W następnej konkurencji trzeba było ułożyć puzzle. Były emocje, bo trzeba było konkurować z innymi drużynami.

 

Dominik Gwóźdź, kl. VIII a

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

Dzień Matematyki    14.03.2023r.

 

W Dniu Matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach świętowaliśmy tego dnia na apelach. Najpierw apel miały klasy od 4-5, później klasy 1-3, a na koniec klasy od 6-8.

Na apelach były konkurencje następujące:

-Rysowanie karykatury swojego ulubionego nauczyciela

-Wymyślenie jak najwięcej wyrazów z Pi

-Teleturniej “Kto to wie? Ja to wiem!”. W tym konkursie należało, jak najszybciej zgłosić się do odpowiedzi, jeśli dobrze odpowiedzieliśmy zdobywaliśmy 1punkt, jeśli źle 0 punktów.

-Ostatnia konkurencja to była gra przygotowana w środowisku programistycznym Scratch * „Łapanie cyferek” **. Kto nazbierał najwięcej cyferek przed kamerą zdobywał na konto klasy  punkty.

-Bonusowe zadanie było takie, aby przynieść z domu coś co przypominało okrąg, a później zmierzyć średnicy i obwód i wysłać dane smartfonem na gmaila nauczyciela z matematyki .

Moim zdaniem ten apel był fajną odskocznią od lekcji.

 

Sebastian Kowalczyk, kl. VIII a

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

 

Dzień Matematyki.

W dniu 14/03/2023, w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki. Prowadził go Pan Norbert Dreier wraz z Panią Ewą Rakszawą. Na naszym spotkaniu były klasy: 6; 7; 8a; 8b. Zorganizowane zostały konkurencje za które klasy otrzymywały punkty. Pierwsze punkty zdobyliśmy za przyniesienie okrągłego przedmiotu (np.: doniczka, wazon, garnek itp.). Konkurencje były następujące: Gra w ‘’Kto to wie? Ja to wiem!’’. Pan Norbert zadawał pytania, a uczestnicy gdy znali na nie odpowiedź podnosili kartki z danym napisem. Liczyła się tam szybkość gdyż kto pierwszy podniósł kartkę, temu dawano szansę na odpowiedź. Gdy była poprawna otrzymywał punkt. Druga gra to układanie puzzli. Zawodnicy dostali do wyboru koperty z losowymi puzzlami. Ostatnią grą było przebijanie balonów. Osoba z danej klasy stawała przed kamerą i musiała przebić jak najwięcej balonów wymachując rękoma. Gra była przygotowana w środowisku programistycznym Scratch. W dniu matematyki uczyliśmy się także o liczbie pi. Dzień Matematyki podobał mi się i z chęcią powtórzę go za rok.

Ilona Twardawska, kl. VII

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

W pomiarach obwodów i średnic przedmiotów mających w przekroju koła wzięło udział 27 uczniów klas: 6, 7, 8a, 8b. Celem pomiarów było obliczenie najdokładniejszej wartości liczby pi (π). Najdokładniejszy wynik uzyskał Dawid Sowa (kl. VII) 3,1556. Po obliczeniach okazało się, że wynik Dawida od 3,1415 różnił o drobny błąd wynoszący 0,0141. Brawo Dawid!!!

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π

Zdjęcia wykonali: Michał Czech i Igor Włodarczyk

Autor rysunków: Pan Krzysztof Chaliński

Dziękujemy.

Ewa Rakszawa

Dreier Norbert.

Poleca  grę.

Gra „Łap Cyfry”. Dzień Matematyki 2023

Uruchom kamerę i łap cyfry. Im więcej złapiesz cyfr, tym więcej zdobędziesz punktów. Powodzenia!!!

Link do gry. Klikasz TY: https://scratch.mit.edu/projects/822379080/

Gra powstała z okazji Dnia Matematyki 2023.

 

π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π π