Tymon Pietrów to nasz kolejny szkolny Uczeń z Pasją. Uczy się w klasie piątej. Jest miłym, kulturalnym uczniem, a przy tym posiada wyjątkowy talent plastyczny. Jego pasja związana jest z rysowaniem, a w szczególności ze szkicowaniem. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych i odnosi w nich sukcesy. Jest bardzo dobrym uczniem i tegorocznym stypendystą. Tymon ma swój niepowtarzalny styl, zarówno w ubiorze, sposobie bycia, jak i w swoich pracach plastycznych. Jest lubiany w klasie i chwalony przez nauczycieli. Jest towarzyski, koleżeński i pomocny.

Poza szkicowaniem w wolnych chwilach Tymon lubi bawić się i uwielbia spędzać czas ze swoim kotem – Kitkiem, który u niego w domu jest już pół roku. Lubi także słuchać muzyki. Podobają mu się zwłaszcza utwory Lady Gagi, a jej piosenki łatwo wpadają mu w ucho.

Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z naszym bohaterem – Tymonem:

BEATA GĘDŹBA – KACZMAREK: Witam Cię Tymon😊 Jestem pod wrażeniem Twoich prac. Są niezwykłe i wyjątkowe. Zacznijmy może od tego, że powiesz nam, od kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z rysowaniem i szkicowaniem?

TYMON PIETRÓW: Szkicowanie rozpocząłem w wieku 7 lat.

BEATA: Zauważyłam, że wśród Twoich prac są głównie szkice. Czy to Twoja ulubiona technika?

TYMON: Tak, zdecydowanie wolę szkicować niż rysować. Swoje prace wykonuję głównie ołówkiem.

BEATA: Co najbardziej lubisz szkicować?

TYMON: Nie mam ulubionych rzeczy do rysowania. Kiedy mam chęć coś narysować, to biorę ołówek do ręki i tworzę.

BEATA: Czy masz ulubioną porę do malowania czy szkicowania?

TYMON: Rysuje w wolnych chwilach i na zajęciach z rysunku.

BEATA: Co takiego daje Ci Twoja pasja? Dlaczego rysujesz?

TYMON: Lubię rysować, ponieważ mnie to uspokaja i mogę przez to wyrazić siebie, swój pogląd na świat.

P.BEATA: Czy wiążesz przyszłość z plastyką?

TYMON: Nie zastanawiam się nad tym czy ze szkicowaniem będzie związana moja przyszłość. Na tą chwile szkicuję, bo bardzo to lubię.

BEATA: Masz jakieś inne plany czy marzenia związane ze swoją przyszłością?

TYMON: Interesuję się motoryzacją i chyba z tym wiążę swą przyszłość, ale czas pokaże. Oprócz rysowania i samochodów kolejną moją pasją jest wędkarstwo. Uwielbiam jeździć z tatą na ryby i czuć opór ryby na wędce.

BEATA: W takim razie wszyscy będziemy trzymać kciuki za Twoje plany. Życzymy Ci sukcesów zarówno w dziedzinie plastyki, jak i w Twoich motoryzacyjnych zainteresowaniach. Życzymy Ci też, żebyś na haczyku zawsze znajdował rybę o centymetr większą, niż myślałeś. Dziękuję Ci bardzo za rozmowę 😊

TYMON: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich😊