AktualnościUczeń z pasjąFilip z rybą

 Filip Wieczorek to kolejny wyjątkowy Uczeń z Pasją, którego chciałabym Wam przedstawić. Jest uczniem VII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Jest spokojnym, ale przy tym towarzyskim i wesołym młodzieńcem. Jest lubiany przez swoje koleżanki i kolegów z klasy i doceniany przez nich za to, że jest bardzo pomocny, wyrozumiały i skromny.

W szkole ulubionym przedmiotem Filipa jest matematyka. Świetnie radzi sobie również z informatyką. Nasz bohater lubi w wolnym czasie zajmować się montowaniem filmików i potrafi wykorzystywać swój talent w montowaniu klasowych czy szkolnych mini produkcji filmowych. Ma również inne zaskakujące zainteresowania związane między innymi z łucznictwem. Największą jednak pasją Filipa są ryby i wędkowanie. O swojej pasji opowie nam co nieco w poniższym wywiadzie. Zapraszam 😊                                                                                                            BG-K

 

WYWIAD Z FILIPEM WIECZORKIEM Z KLASY VII:

  1. BEATA GĘDŹBA – KACZMAREK: Witam Cię Filip 😊 Opowiedz nam proszę

kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z wędkowaniem?

FILIP: Wędkować zacząłem w 2018 lub 2019 roku. Pamiętam, że to były wakacje.

  1. BEATA: Kto zainspirował lub zachęcił Cię do takiego spędzania czasu?

FILIP: Zachęcił mnie do tego wujek ze strony mamy – Rajmund, zapalony wędkarz.

Pojechałem z nim kiedyś na ryby, spodobało mi się i tak się wciągnąłem w to zajęcie.

  1. BEATA: Czy masz ulubioną porę do wędkowania?

FILIP: Tak, najbardziej lubię łowić w wakacje.

P.BEATA: Jaką największą rybę udało Ci się dotąd złowić?

FILIP: Karpia 3 kg, to było w czerwcu tego roku.

  1. BEATA: Gratuluję, wspaniale. Czy jest w takim razie jakaś ryba, której jeszcze nie złowiłeś, ale bardzo chciałbyś to zrobić?

FILIP: Oczywiście, zawsze warto mieć jakiś cel. Rybą, którą chciałbym złowić jest Amur Biały.

  1. BEATA: Co najbardziej lubisz w wędkowaniu?

FILIP: Wędkowanie mnie uspokaja, wycisza i daje frajdę z holowania ryby.

  1. BEATA: Co powiedziałbyś innym, by zachęcić ich do łowienia ryb?

FILIP: Wędkarstwo niestety nie jest dla wszystkich, tym bardziej nie jest dla osób niecierpliwych. Zawsze jednak warto spróbować, by samemu przekonać się, czy nam to odpowiada, czy nie. Od czasu kiedy u nas w klasie stworzyła się grupa wędkarska, to zachęciliśmy 5 osób do łowienia ryb.

  1. BEATA: Brawo, bardzo się cieszę, że potraficie łączyć innych wokół wspólnego celu i dzięki temu możecie zarażać ich swoją pasją. Miejmy nadzieję, że to grono powiększy się jeszcze bardziej po przeczytaniu tego wywiadu. Bardzo Ci dziękuję😊

FILIP: Dziękuję 😊