AktualnościUczeń z pasjąKamil

Kamil Czech jest uczniem klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. W szkole ulubionym przedmiotem Kamila jest język i polski i wychowanie fizyczne. Kamil lubi biegać. W piątek 04.11.2022r. był w Korfantowie na zawodach w bieganiu. Uczestniczył w XXXIV biegach crossowych z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Największą jednak pasją Kamila, niekoniecznie związaną z nauką i ze sportem jest rysowanie, szkicowanie, malowanie i wykonywanie różnego rodzaju prac plastycznych i technicznych.

W pracach plastycznych Kamil zakochał się już w pierwszej klasie. Wtedy rysował głównie zwierzęta, dinozaury, krajobrazy i postacie z bajek. W tej chwili najczęściej rysuje ludzi i postacie z różnych bajek i filmów. Ostatnio pracował nad szkicem obrazu „Dama z Łasiczką”, który w oryginale namalował Leonardo Da Vinci w latach 1490 – 1493. W tej chwili Kamil poświęca czas nauce, ponieważ zależy mu na poprawieniu swoich ocen. Do rysowania jednak wróci, gdy tylko będzie miał więcej wolnego czasu.

Kamil jest skromnym, wesołym i miłym chłopcem. Lubi pomagać innym i jest za to ceniony przez swoich kolegów. Pomaga również swoim rodzicom w pracach domowych. Jego ulubionym kolorem jest niebieski, ulubioną potrawą pierogi, a ulubionymi zwierzętami są gady, zwłaszcza jaszczurki i węże. Chłopiec marzy o tym, żeby mieć węża, jednak to marzenie odkłada na potem, ponieważ domownicy nie podzielają jego sympatii do tych zwierząt. W domu opiekuje się białą papugą Nimfą o imieniu Śnieżek, psem bez ogona, który wabi się  Rico (mieszaniec Owczarka Niemieckiego i Owczarka Kaukaskiego) oraz dwoma kotami: dużą, szarą Kicią i małą, również szarą Lilą.

 

Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z naszym bohaterem – Kamilem:

 

  1. BEATA GĘDŹBA – KACZMAREK: Opowiedz nam Kamil, dlaczego zainteresowałeś się akurat rysowaniem, malowaniem i szkicowaniem?

KAMIL CZECH: To zajęcie daje mi dużo radości. Lubię patrzeć, jak wyglądają rysunki, gdy są już ukończone. Lubię też pracować nad wykonaniem rysunków, bo sprawia mi to przyjemność.

  1. BEATA: Jaką techniką najbardziej lubisz wykonywać swoje prace?

KAMIL: Najbardziej lubię szkicować ołówkiem, a najmniej lubię malować farbami. Lubię też takie specjalne mazaki, które po naciśnięciu wypuszczają niewielką ilość farby, którą potem można rozsmarować. Mają różne wielkości i bardzo dużo kolorów i ich odcieni. Niestety są bardzo drogie.

  1. KAMIL: Czy jest coś co pomaga Ci w szkicowaniu lub rysowaniu?

KAMIL: Pomaga mi spokój i świeże powietrze. Lubię pracować na dworze, przed domem.

  1. BEATA: Czy masz ulubioną porę do malowania czy szkicowania?

KAMIL: Najbardziej lubię wykonywać swoje prace plastyczne rano.

P.BEATA: Czy wiążesz przyszłość z plastyką?

KAMIL: Niekoniecznie. Chciałbym raczej zostać kucharzem.

  1. BEATA: Masz jakieś marzenie z tym związane?

KAMIL: Chciałbym otworzyć własną restaurację i podawać tam wymyślone przez siebie dania.

  1. BEATA: To bardzo ciekawe marzenie i świetny pomysł. Będziemy trzymać kciuki. Życzymy Ci sukcesów zarówno w dziedzinie plastyki, jak i w Twoich kulinarnych planach. Dziękuję Ci bardzo za rozmowę 😊

KAMIL: Dziękuję 😊