Aktualnościgrupa ludzi

W dniu 9 listopada br. w PSP w Łubnianach odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VIIIa razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Sygulką – Dunat przygotowali apel ukazujący najważniejsze wydarzenia z naszej historii, począwszy od dnia kiedy Polska przestała istnieć na mapach Świata, aż do momentu odzyskania niepodległości. Z tej okazji odbył się także Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej – „Wolność kocham i rozumiem”. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój i przyczyniły się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do występów.

Po uroczystości został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny na plakat „11 listopada Narodowe Święto Niepodległości”. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I kategoria – klasy I-III

I miejsce – Nico Mojsiejewicz

II miejsce – Barbara Mokijewska

III miejsce – Hanna Flak

III miejsce – Antoni Półrolniczak

 

II kategoria – klasy IV-VIII

I miejsce – Dawid Szeler

II miejsce – Tymon Pietrów

III miejsce – Michał Czech

III miejsce – Jakub Romanowski

Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratuluję i zachęcam do udziału w następnych konkursach.

                                                                                           Małgorzata Sygulka – Dunat