Aktualnościgrupa ludzi

22.10.2022r. w Grodkowie odbył się V Opolski Bieg Belfra. Swoich sił w bieganiu i chodzeniu z kijkami (Nordic Walking) próbowało ponad dwustu śmiałków. Wśród nich byli sympatycy biegania, kadra kierownicza oświaty, pracownicy kuratorium oświaty, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół z całego województwa opolskiego i nie tylko, ponieważ byli tam również zawodnicy między innymi z Wrocławia, Oławy, Legnicy, Bydgoszczy, Czech czy Słowacji.

W Grodkowie tego dnia pomimo zmiennej pogody, przelotnego drobnego deszczu i wiatru panowała wyjątkowa i gorąca atmosfera. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania, rozmowy, śmiechy, pamiątkowe zdjęcia. Zawodnicy mogli też zjeść pyszną grochówkę, by rozgrzać się i zregenerować po biegu.

W V Opolskim Biegu Belfra uczestniczyły również reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach: pani Dyrektor – Wiesława Palt, pani Agata Łękawska, pani Beata Gędźba – Kaczmarek, pani Lidia Kandora i pani Brygida Gralla. Wszystkie panie startowały w konkurencji Nordic Walking 5 km z podziałem na kategorie: pani Dyrektor w kategorii „Kadra kierownicza szkół i placówek oświaty + pracownicy kuratorium”, pani Agata i pani Beata w kategorii „Nauczyciel stażysta/kontraktowy”, a panie Lidia i Brygida w kategorii „Obsługa i administracja placówek oświaty + oświata samorządowa”. Nasze Panie odniosły niemałe sukcesy, ponieważ w swoich kategoriach zajęły bardzo wysokie pozycje:

  • Beata Gędźba – Kaczmarek – II miejsce
  • Lidia Kandora – III miejsce
  • Dyrektor – Wiesława Palt – IV miejsce
  • Agata Łękawska – IV miejsce
  • Brygida Gralla – IV miejsce

Oprócz dumy i satysfakcji z sukcesów i udziału w tym niezwykłym wydarzeniu oraz nagród za miejsca na podium, reprezentantki naszej szkoły przywiozły wylosowane przez pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty bardzo przydatne upominki i gadżety sportowe, a także dyplomy i pamiątkowe zdjęcia.

Gratulujemy serdecznie naszym paniom i głęboko wierzymy, że ten sukces uda się powtórzyć w przyszłym roku podczas VI Opolskiego Biegu Belfra, a nawet liczymy na to, że uda się poprawić wyniki i nasza szkoła będzie miała jeszcze liczniejszą niż w tym roku grupę reprezentantów 😊