Aktualnościgrupa ludzi

20.10.2021r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas tej uroczystości, jak co roku, przyznawane są odznaczenia państwowe, medale i nagrody resortowe  wybranym nauczycielom i pracownikom oświaty za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym za realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizację innych zadań statutowych szkoły.

Podczas tego wydarzenia oprócz uroczystego przyznawania odznaczeń i medali odbyły się także występy artystyczne uzdolnionych uczniów z Opolszczyzny oraz wystąpienia uświetniających tę uroczystość zaproszonych gości – Wojewody Opolskiego – pana Sławomira Kłosowskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty – pana Michała Sieka oraz Starosty Oleskiego – pana Rolanda Fabianka.

Najważniejszą jednak informacją jest fakt, że wśród odznaczonych nauczycieli z województwa opolskiego znalazły się także cztery panie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach oraz pani Bogusława Domino – Pawelec, która jeszcze w tamtym roku pracowała w naszej szkole.

Wśród otrzymanych przez panie medali znalazły się:

  • Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, który otrzymała pani psycholog – Beata Gędźba – Kaczmarek;
  • Dwa Brązowe Medale za Długoletnią Służbę, które otrzymały panie uczące w naszej szkole języka polskiego – pani Magdalena Swobodzian i pani Jolanta Koj;
  • Dwa Medale Komisji Edukacji Narodowej, którymi uhonorowane zostały panie: Anna Maziarz ucząca naszych uczniów języka niemieckiego oraz pani Bogusława Domino – Pawelec – była nauczycielka wychowania fizycznego naszej szkoły, a obecnie Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach.

Ponadto 25.10.2022r. w Urzędzie Gminy w Łubnianach odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Łubniany dla dyrektorów placówek oświatowych w naszej gminie, a także dla wyróżniających się swoją pracą nauczycieli z naszej gminy. Wójt Gminy Łubniany – pan Paweł Wąsiak pogratulował wybranym pedagogom i złożył im życzenia dalszych sukcesów. Wśród nagrodzonych osób oprócz Pani Dyrektor – Wiesławy Palt znalazło się także aż dwoje nauczycieli z naszej szkoły: pani Beata Gędźba – Kaczmarek i pan Dariusz Palt.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i nagrodzonym nauczycielom związanym z naszą szkołą i życzymy im dalszych sukcesów zarówno w pracy zawodowej, jak i w ich życiu osobistym 😊