AktualnościUczeń z pasjąuczennice

Claudia, kolejna już bohaterka cyklu UCZEŃ Z PASJĄ jest uczennicą piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Bardzo dobrze i pilnie się uczy. Ma same czwórki, piątki i szóstki. Czwartą klasę ukończyła z wyróżnieniem otrzymując świadectwo z „czerwonym paskiem”. Otrzymała również stypendium na zakończenie minionego roku szkolnego.  Jej ulubione przedmioty to muzyka, plastyka i biologia.

Nasza bohaterka jest bardzo spokojna, grzeczna, zdyscyplinowana i kulturalna. Nauczyciele naszej szkoły często chwalą ją za wzorowe zachowanie. Jest też osobą pomocną, koleżeńską, empatyczną i wrażliwą.

Pasja naszej wyjątkowej uczennicy jest związana z muzyką. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej Claudia uczy się grać na pianinie. Po prawie pięciu latach nauki potrafi zadziwić wszystkich swoją piękną i pełną emocji grą. Claudia występuje podczas koncertów w Łubniańskim Ośrodku Kultury i podczas szkolnych uroczystości lub apeli. Oczywiście swoją grą zachwyca także członków rodziny podczas uroczystości rodzinnych.

Ulubiony utwór muzyczny Claudii to „Błazny cyrkowy”, którego kompozytorem jest Dymitr Kabalewski. Poza tym Claudia lubi także grać utwór pod tytułem „Marsz Turecki” Wolfganga Amadeusa Mozarta, natomiast poza klasycznymi kompozycjami potrafi także grać współczesne utwory, takie, jak na przykład piosenki „Szampan” i „Melodia”, które wykonuje popularna wśród młodzieży i nie tylko wokalistka Sanah.

Poza zainteresowaniami muzycznymi Claudia ma także inne hobby. Bardzo lubi tańczyć i rysować. Ma prawdziwie artystyczną duszę i zamiłowanie do sztuki.

Poniżej możecie przeczytać wywiad Claudii z reporterką naszego szkolnego koła dziennikarskiego – Alicją Dorosz z klasy VI.

 

ALICJA: Witam Cię Claudia. Słyszałam, że pięknie grasz na pianinie. Powiedz proszę, co zachęciło Ciebie do gry na pianinie?

 

CLAUDIA: Do gry na pianinie zachęciła mnie mama, która sama kiedyś przez krótki okres uczyła się gry na tym instrumencie. Odkąd pamiętam też w domu zawsze znajdował się instrument klawiszowy.

 

ALICJA: W takim razie wzorce mogłaś czerpać z domu rodzinnego. Kto Ci pomógł w realizacji Twojej pasji?

 

CLAUDIA: W realizacji mojej pasji również pomogła mi mama. Zapisała mnie na zajęcia do Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

 

ALICJA: Pamiętasz może, jaki był pierwszy utwór, który zagrałaś?

 

CLAUDIA: Pierwszym utworem , jaki zagrałam była „Jesień”.

 

ALICJA: Jaki jest Twój ulubiony utwór?

 

CLAUDIA: Moim ulubiony utworem jest „Błazny cyrkowe” Dimitrija Kabalewskiego.

 

ALICJA: To trudny, ale piękny utwór. Powiedz proszę jeszcze, ile miałaś lat, gdy zaczęłaś grać na pianinie?

 

CLAUDIA: Miałam 7 lat.

 

ALICJA: To faktycznie wcześnie. Mam nadzieję, że dalej będziesz pielęgnować swoją pasję i osiągniesz w tej dziedzinie wiele sukcesów. Bardzo dziękuję Ci za wywiad i życzę powodzenia.

 

CLAUDIA: Dziękuję bardzo.