AktualnościUroczyste odebranie nagrody

„ZIELONY BACKSTAGE”, bo taką nazwę ma nasz projekt, będzie realizowany z darowizny Fundacji Orlen. Wygraliśmy aż 10 000 złotych, dzięki udziałowi w największym grantowym programie pt. „Moje miejsce na Ziemi.

Zielone zaplecze powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach, od strony południowej, między boiskiem a szkołą. Będzie to miejsce ogrodzone, w którym będą odbywały się zajęcia na świeżym powietrzu. Projekt zrealizuje klasa szósta z wychowawczynią p. Magdaleną Swobodzian oraz klasa czwarta z wychowawczynią p. Ewą Rakszawą. W ramach projektu uczniowie stworzą własny ogród, poznają tajniki roślin oraz sekrety ich pielęgnacji, wykonają samodzielnie domki dla ptaków i owadów, zbudują, a także wyposażą bibliotekę na świeżym powietrzu. Do pomocy w realizacji przedsięwzięcia zaproszono także: ogrodników, leśników i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Masowie. Nasze „zielone zaplecze” będzie także miejscem dla mieszkańców Łubnian. To tam będą mogły się odbywać ważne lokalne spotkania, wywiady czy spotkania autorskie.

Wniosek do Fundacji Orlen został zgłoszony jeszcze w lipcu, a wyniki konkursu poznaliśmy 6.10.2021 na uroczystej gali zorganizowanej w Muzeum Śląskim w Katowicach. Udział w imprezie wzięły: p. Dyrektor Wiesława Palt oraz p. Magdalena Swobodzian – koordynator projektu. Było nam niezmiernie miło reprezentować naszą szkołę, tym bardziej, że byliśmy jedną z 185 instytucji, która wygrała największy grant w Polsce. Wieczór obfitował w atrakcje. Mogłyśmy podziwiać występ taneczny, poznać Prezesa PKN Orlen p. Daniela Obajtka, Prezes Fundacji Orlen p. Katarzynę Różycką, prezentera TVP2 p. Tomasza Wolnego i wielu innych ciekawych osobistości z całej Polski. Zwieńczeniem gali był występ Magdy Steczkowskiej. Nie zabrakło zdjęć, gratulacji, owacji oraz  serdeczności. Z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci tak hucznie zorganizowana IV edycja programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Magdalena Swobodzian