Uczeń z pasjąw trakcie wywiadu

Maciej GralaMaciej Grala to kolejny bohater naszego cyklu „Uczeń z Pasją. Maciek jest uczniem klasy VII b Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach. Jego hobby to fotografia, muzyka i sport. Najbliższa jego sercu pasja to aktualnie fotografia.

Maciej rozpoczął swoją przygodę z fotografią podczas wakacji zeszłego roku. Początkowo uczeń robił zdjęcia swoim telefonem, ale teraz korzysta już z profesjonalnego aparatu cyfrowego.

Jego pierwsze zdjęcia to były głównie portrety rodziny i przyjaciół. Z czasem Maciek zaczął fotografować przyrodę i zwierzęta. Jego zdjęcia powstają przy użyciu techniki montażu, a zatem rzeczywiste kolory mogą być zmieniane lub bardziej nasycane różnymi barwami. Dzięki tej technice powstają niepowtarzalne obrazy z bajeczną i oryginalną kolorystyką, o czym sami możecie przekonać się przyglądając się wybranym pracom Maćka zamieszczonym na tej stronie.

Zanim Maciek zaczął interesować się fotografią jego pasją była muzyka. Maciej przez dwa lata uczył się gry na pianinie. W tej chwili na tym instrumencie potrafi jak z nut grać piękne utwory muzyczne o różnorodnej tematyce, zarówno klasyczne, jak i współczesne.

Oprócz pasji związanej z fotografią i muzyką uczeń swój wolny czas poświęca także na różnego rodzaju aktywności sportowe. Uczęszcza na treningi piłki nożnej, ale potrafi także grać w siatkówkę i bardzo szybko biegać. W wolnym czasie lubi też jeździć na rolkach i na rowerze.

Maciej jest chłopcem wrażliwym, otwartym i komunikatywnym. Lubi gry towarzyskie, planszowe i logiczne. Mało kto wie, że jest też mistrzem w układaniu kostki Rubika.  Ostatnio zainteresował się także zagadnieniami o tematyce ekonomicznej. Uczeń wziął udział w projekcie „Złote Szkoły NBP” i poznał wiele tajników wiedzy z tej dziedziny.

Wywiad, który został przeprowadzony z Maciejem Gralą 25.06.2021r. przez dziennikarza szkolnego Koła Dziennikarskiego – Maxymiliana Romanowskiego:

Maxymilian: Witam Cię Maćku. Chciałabym zadać Ci kilka pytań. Pierwsze dotyczy sportu. Czy możesz zdradzić nam, jaki jest Twój ulubiony sport?

Maciej: Witam Cię. Mój ulubiony sport to piłka nożna. Ulubiona drużyna to Real Madryt, a ulubiony piłkarz to Cristiano Ronaldo.

Maxymilian: To teraz może pytanie z dziedziny fotografii. Możesz nam powiedzieć, jakie Twoim zdaniem było Twoje najciekawsze zdjęcie?

Maciej: Myślę, że najciekawsze i najbardziej pomysłowe było zdjęcie, które przedstawia zimny ogień  w krzaku. Bardzo lubię to zdjęcie.

Maxymilian: Wiesz już może, gdzie widzisz siebie za dziesięć lat?

Maciej: Mam nadzieję, że za dziesięć lat będę mógł już rozpocząć profesjonalną pracę związaną  z fotografią.

Maxymilian: Twoja podróż marzeń, to…. ?

Maciej: Tak naprawdę, to chciałbym pojechać lub polecieć wszędzie, ale jeśli musiałbym wybrać to wskazałbym Rio de Janeiro  i USA. Rio de Janeiro, ponieważ podoba mi się to, że grają tam w piłkę praktycznie na każdej plaży, a USA dlatego, że nagrywają tam filmy, seriale i jest dużo pracy dla fotografa.

Maxymilian: Opowiedz o najzabawniejszej historii, jaka Ci się przydarzyła?

Maciej: Przychodzi mi do głowy pewna sytuacja, ale tak w skrócie mówiąc, to było, gdy moja ciocia na wycieczce stała obok mnie, a ja jej nie widziałem i zacząłem jej szukać po całym dużym moście.

Maxymilian: Szybka, krótka, ale faktycznie zabawna historia. Dziękuję Ci za wywiad i poświęcony czas. Życzę Ci sukcesów w dziedzinie fotografii i oczywiście także w piłce nożnej, a póki co życzę udanych wakacji!

Maciej: Dziękuję bardzo za wywiad. Miłego dnia, również życzę udanych wakacji ?

Maxymilian: Dziękuję ?

 

Zdjęcia Macieja: