Aktualnościuczniowie

Zabawa zawsze utożsamiana jest z przyjemnością, szkoła natomiast często kojarzy się z przymusem, rygorem i stresem. W naszej szkole już od dawna dzieci mają możliwość poznania szkoły inaczej. Celem tego poznawania jest dostarczenie uczniom chwil miłych i niezwykłych.

Wspólne nocowanie daje możliwość doskonałej rozrywki i relaksu, jest niekonwencjonalną formą „oswojenia” dzieci ze szkołą. Działania zawarte w zajęciach wykorzystują naturalną aktywność dzieci. Zabawa często przybiera formy terapeutyczne, dziecko uczy się nieświadomie, odczuwając przy tym przyjemność i czując się swobodnie. Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie zdobywają ciekawe doświadczenia, rozwijają wyobraźnię, a także wzmacniają więzi grupowe i poczucie wspólnoty. Podejmują różne wyzwania i uczą się współdziałania.

Piątek, 11 czerwca 2021 roku był wyjątkowym dniem dla klasy 4, bowiem tej nocy to oni nocowali w szkole. O godzinie 19:00 cała dziesiątka stanęła ze swoim ekwipunkiem przed swoją wychowawczynią. W walizkach i torbach znalazły się, najpotrzebniejsze drobiazgi, niezbędne w czasie nocowania w szkole. Po rozlokowaniu w sali lekcyjnej i wybraniu swojego kawałka podłogi, zjedliśmy na kolację pyszną pizzę.

I… zaczęło się!

Uczniowie  wykazali się wieloma talentami. Z determinacją i błyskotliwością Sherlocka Holmesa tropili uciekających na szkolnych korytarzach kolegów, wykorzystując swoje wrodzone umiejętności detektywistyczne. Do zmroku bawiliśmy się na szkolnym boisku. Zmęczeni po zabawach przy herbatce i ciasteczku oglądaliśmy pokaz talentów uczniów. Przebrani w piżamy bawiliśmy się przy muzyce.  Nie obyło się bez nocnego seansu filmowego i każdy w swoim śpiworku smacznie zasnął.

Rano śmiechu było co niemiara, bo w ruch poszła pasta do zębów i tutaj sprytniejsze okazały się dziewczynki 🙂

Zjedliśmy przygotowane wspólnie śniadanie i o 9:00 zakończyliśmy naszą pierwszą, „zieloną” noc w szkole.

W pamięci na zawsze pozostaną nam niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły nie tylko jako miejsca, gdzie nauczyciele odpytują, ale także miejsca gdzie można ciekawie spędzić z nimi czas i ujrzeć wychowawczynię w niecodziennej sytuacji.