Aktualności

14 listopada 2019 r. w Łubniańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Regionalnego Konkursu Malarskiego „Śląsk na płótnie”. Na konkurs wpłynęło wiele prac z naszego regionu. Wszystkie przedstawiały niezwykle ciekawy aspekt artystyczny. Prace uczniów naszej szkoły wyróżniały się niekonwencjonalną techniką wykonania i niezwykłą inwencją artystyczną. W powyższym konkursie wzięło udział ośmiu naszych uczniów, a trzech zostało nagrodzonych:
I miejsce zajęła Nicole Staś z klasy Va, która namalowała wieżę ciśnień, znajdującą się przy stacji kolejowej w Jełowej.
II miejsce otrzymała Blanka Kołodziej z klasy VIb. Praca uczennicy przedstawiała leśną kapliczkę – Studzionkę.
Wyróżnienie uzyskał Igor Włodarczyk z klasy Va, który także namalował Studzionkę.
Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki PSP w Łubnianach mgr Małgorzaty Sygulki – Dunat.