Aktualności

Z wielką radością informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu „#OSEWyzwanie” dokonała rozstrzygnięcia i wyłoniła laureatów.

Wśród laureatów konkursu znalazła się również nasza Szkoła, a z powiatu opolskiego jeszcze tylko dwie placówki szkolne:  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich, którym również gratulujemy sukcesu jak i pozostałym wszystkim laureatom w Polsce.

Lista_aureatów_OSEWyzwanie

Otrzymujemy mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu, dzięki którym szkoła będzie mogły prowadzić cyfrowe lekcje i wzbogacić ofertę edukacyjną dla uczniów. Lekcje będą ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

Konkurs „#OSEWyzwanie” jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

„Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu. Konkurs „#OSEWyzwanie” to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu.” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski 20 września 2019 w Ostrołęce na pierwszej konferencji z cyklu Forum OSEregio, poświęconej wykorzystaniu nowoczesnych technologii w edukacji.

Co należało zrobić, aby zawalczyć o nagrody i zostać laureatem?

Zgłosić szkołę do projektu OSE  i programu mLegitymacja szkolna (to zadanie wykonała p. Dyrektor PSP Łubniany Wiesława Palt).

Wysłać konkursową pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła” (nad tym zadaniem pracowały: p. Gabriela Sygulka i p. Małgorzata Sygulka Dunat z uczniami ). Aby zwiększyć szansę na wygraną, należało wziąć udział w inicjatywie CodeWeek 2019 (to wydarzenie zaplanował p. Dreier Norbert z uczniami, a drugi etap zostanie wykonany w październiku) oraz zgłosić nauczyciela do OSEHero (do OSEHero został zgłoszony p. Norbert Dreier).
Pomocą techniczną służył p. Piotr Holik.

Realizację zadań konkursowych w Ogólnopolskim Konkursie „#OSEWyzwanie” koordynował pan Dreier Norbert.

SmartSzkoła_PSP_Ł