Sport

Wysoka temperatura i równie wysokie emocje towarzyszyły dziewczętom i chłopcom z rocznika 2006 i mł. w finale wojewódzkim w lekkoatletyce rozgrywanym na Stadionie Opolskich Olimpijczyków. Na starcie stanęło ponad 300 młodych sportowców, którzy rywalizowali w 10 konkurencjach lekkoatletycznych. Trzynasty dzień miesiąca okazał się bardzo szczęśliwy dla Pauliny Bartosz z PSP w Łubnianach, która na najdłuższym dystansie czyli 1000 m. pokonała wszystkie rywalki i jako pierwsza w dniu dzisiejszym stanęła na najwyższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje fakt, że Paulina jest uczennicą czwartej klasy i w tym roku szkolnym to jej kolejny sukces oraz medal zdobyty w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
Ostatnią konkurencją mistrzostw była sztafeta szwedzka (400mx300mx200mx100m). Po raz drugi złoty medal przypadł naszej szkole. Sztafeta dziewcząt w składzie Paulina Faltin, Monika Sowa, Zuzanna Król oraz Paulina Knopp nie dała żadnych szans rywalkom i z dużą przewagą przybiegła na metę jako pierwsza. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. To było wspaniałe zakończenie roku szkolnego.