AktualnościSport

To był dzień pełen pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Mamy złoty medal!!! Jesteśmy MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA. Ale po kolei.
Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny: SP Lubrza (powiat prudnicki), PG Domaszowice (powiat namysłowski) oraz ZS Zimnice Wlk. i PSP Łubniany (powiat opolski). Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wójt Gminy Łubniany pan Paweł Wąsiak, który zwrócił uwagę na szczególne znaczenie umiejętności gry zespołowej oraz walki w duchu fair play.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasi uczniowie w swoim pierwszym spotkaniu zmierzyli się z drużyną z Zimnic Wlk. Po zaciętym trzysetowym meczu wygraliśmy 2:1. Drugim rywalem chłopców z Łubnian był zespół z Lubrzy. Pierwszego seta wygrywamy dopiero na przewagi 28:26. W drugim jest już zdecydowanie łatwiej i wygrywamy tego seta do dziesięciu. Trzeci mecz przeciwko Domaszowicom kończy się wynikiem 2:0 dla Łubnian. Możemy cieszyć się z MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Zimnic Wlk, trzecie Domaszowicom a czwarte Lubrzy. Najlepszym zawodnikiem finału został Fabian Buchta z Łubnian. Brawo chłopcy!!!

Skład PSP Łubniany: Buchta Fabian, Sowa Maksymilian, Sowa Oliwier, Syma Jakub, Grala Maciej, Blaszczyk Aleksander, Rogowski Paweł, Langos Paweł, Gwóźdź Florian, Nikisz Łukasz. Opiekunem drużyny jest Dariusz Palt.