Sport

Przełom marca i kwietnia to bardzo intensywny okres pod względem ilości rozgrywanych zawodów sportowych. Oprócz rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego- Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywane są również Wojewódzkie Igrzyska LZS dla szkół wiejskich i miast do 5 tyś. mieszkańców. Tegoroczny „Maraton” rozpoczął się 26 marca 2019r. W tym dniu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Łubniany- Igrzyska Dzieci kl.VI i młodszych w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do półfinału powiatowego awansowały drużyny dziewcząt i chłopców z PSP w Łubnianach. Dziewczęta z Łubnian awansowały bez konieczności rozgrywania meczy, gdyż były jedną zgłoszoną drużyną. Natomiast chłopcy zremisowali z PSP w Luboszycach 0:0 oraz wygrali z Jełową 7:0 i z Brynicą 12:0.Wicemistrzami gminy zostali chłopcy z PSP w Luboszycach, trzecie miejsce wywalczyła  drużyna z PSP w Jełowej a czwarte PSP w Brynicy.

Skład drużyny dziewcząt: Paulina Buhl, Paulina Faltin, Monika Sowa, Zuzanna Król, Amelia Sossna, Kinga Szeląg, Paulina Bartosz, Agata Chyra, Emilia Orzechowska, Liliana Koziol

Skład drużyny chłopców: Aleksander Blaszczyk, Fabian Buchta, Aleksander Gędźba, Oliver Sowa, Maciej Grala, Michał Piwowar, Maksymilian Sowa, Florian Gwóźdź, Paweł Langos.

27,28,29 marca zostały rozegrane  w Łubnianach Półfinały Wojewódzkich Igrzysk LZS w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców oraz Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta kl.VI i młodsi przegrywając z zespołem z Rogów 0:2 wygrywając z Ujazdem 2:0 Drużyna z  Łubnian zajęła drugie miejsce. Awans do Finału Wojewódzkiego wywalczyły dziewczęta z SP w Rogach, które w swoim drugim meczu zwyciężyły Ujazd również 2:0.

IMG_0179 OK

Skład PSP w Łubnianach (pomarańczowe stroje od lewej): Ewa Archacka, Emilia Sowa, Amelia Sossna, Emilia Orzechowska, Paulina Buhl, Paulina Bartosz, Monika Sowa, Paulina Faltin, Agata Chyra, Kinga Szeląg

28 marca w Łubnianach rywalizowały dziewczęta z  kl. VII i VIII. Oprócz gospodarzy w zawodach  wystartowały drużyny z Lubrzy, Zimnic Wielkich, Dytmarowa oraz z Rogów.

IMG_0184 OK

Tym razem Łubniany zajęły drugie miejsce tuż za dziewczętami z Rogowa.  Do finału wojewódzkiego awansowały obydwie drużyny. Tabela końcowa rozgrywek:

  1. SP Rogi 8.  8-0 – awans do finału wojewódzkiego
  2. PSP Łubniany 7.6-3 – awans do finału wojewódzkiego
  3. NSP Dymytrów 6.4-5
  4. PSP Zimnice Wielskie 4.5.4-6
  5. SP Lubrza 4.4.0-8

IMG_0254 OK

Zespół z Łubnian zagrał w składzie: Weronika Puscz, Weronika Mędrala, Aneta Borosz, Emilia Szeląg, Julia Szymańska, Paulina Sigburg, Roksana Krafczyk, Wiktoria Sigburg, Emilia Trela, Wiktoria Bacajewska, Julia Grala. Gratulacje!

W ostatni piątek marca na parkiet wybiegli chłopcy kl. VI i młodszych. W Półfinale Wojewódzkich Igrzysk LZS rozgrywanym w łubniańskiej szkole tym razem rywalizowały tylko dwie drużyny: gospodarze z PSP w Łubnianach oraz goście z SP w Graczach. Po emocjonującym pojedynku lepsi okazali się ci pierwsi zwyciężając w trzech setach 2:1 (20-25,25-18,15-11).Dzięki temu Łubniany zagrają w finale Wojewódzkim!

IMG_0262 OK

Skład drużyny chłopców, stoją od lewej:

Łukasz Nikisz, Paweł Langos, Paweł Rogowski, Aleksander Blaszczyk, Maksymilian Sowa, klęczą od lewej: Florian Gwóźdź, Maciej Grala, Oliwer Sowa, Fabian Buchta, Jakub Syma    Gratulacje!!!

Przed nami drugi tydzień „Maratonu” oto terminarz rozgrywek:

2.04.2019r. Półfinał Powiatu SZS Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej dziewcząt – St. Budkowice

2.04.2019r. Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS w Piłce siatkowej chłopców kl. VII-VIII – Kadłub

4.04.2019r. Mistrzostwa Województwa SZS Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych

dziewcząt  Namysłów

5.04.2019r. Finał Wojewódzki XIX Edycji z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kategorii

dziewcząt U-12-Brzeg

Trzymajcie za nas kciuki!

Nauczyciel wychowania fizycznego

z PSP w Łubnianach Dariusz Palt