Aktualności

W dniu 28 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim poezji niemieckiej pt: „Młodzież recytuje niemiecką poezję”. Konkurs ten cieszy się wśród uczniów naszej szkoły dużą popularnością. W tegorocznym konkursie udział wzięli:

Sebastian Kowalczyk z klasy IV a

Igor Włodarczyk z klasy IV a

Emilia Olejnik z klasy IV b

Blanka Kołodziej z klasy V b

Amelia Sossna z klasy IV

Ewa Archacka  z klasy IV

Iwo Garbowski z klasy VII

Nicole Lerche z klasy VIII

Wszyscy recytatorzy pięknie zaprezentowali swoje utwory na scenie, licznie zgromadzonej w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury, publiczności. Jury natomiast miało bardzo trudne zadanie, gdyż musiało wytypować uczniów do następnego etapu konkursu. Uczennica Amelia Sossna  zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI i będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Emilia Olejnik, Ewa Archacka oraz Iwo Garbowski otrzymali wyróżnienie i również będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszych recytatorów do konkursu przygotowali nauczyciele:  p. Sylwia Buchta oraz p. Karina Smyrek.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.