Aktualności

W tym roku szkolnym Europejski Dzień Języków w PSP w Łubnianach odbywał się pod hasłem „Duchy Europy”. Imprezę przygotował Szkolny Klub Europejski i nauczyciele języka niemieckiego, angielskiego i języka polskiego. Do szkoły zawitali następujący goście: na miotłach przyleciały czarownice z Łysej Góry i ich włoska koleżanka Befana. Silny wiatr znad Karpat przywiał z Rumunii hrabiego Drakulę. Przy dźwiękach brzęczących łańcuchów i muzyki z filmu „Wakacje z duchami”, rycerz wraz ze swoim giermkiem prosił: „ Przebacz mi Brunhildo!” Białą Damę.

Z Luxemburga przypłynęła pięknie śpiewająca syrenka Meluzyna. A psikusy siedzącym na widowni widzom robiły Leprechauny, skrzaty z Irlandii. W tym międzynarodowym towarzystwie wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu klasy VI „Ghost town”. Uczniowie z klas IV, V, VI i VII przygotowali wiersze i skecze w języku niemieckim.

Przed występem klasy IVb wysłuchano arii z kurantem (aria Skołuby) z opery Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, po której na scenę wkroczył sam Pan Twardowski. Uczniowie klasy IVb przedstawili „Legendę o Panu Twardowskim”.

Całe spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Wszyscy bawili się znakomicie!

Dziękuję serdecznie paniom Dominice Wróbel, Sylwii Buchcie, Karinie Smyrek, Jolancie Koj za przygotowanie uczniów do występów. Rodzicom uczniów klasy II za przygotowanie strojów.

Koordynator imprezy: Gabriela Sygulka