Aktualności

Uczniowie z koła dziennikarskiego reprezentowali szkołę w Konkursie Filmowy „Chcę żyć bezpiecznie!” zorganizowanym przez Komendę Miejska Policji w Opolu oraz Fundację PRP-LEGE. Zadaniem konkursowym było napisanie scenariusza i zrealizowanie produkcji filmowej dotyczącej bezpieczeństwa. Uczniowie nakręcili film pt. „Kilka ważnych spraw” i zdobyli pierwsze miejsce w powiecie opolskim.

Głównym bohaterem filmu jest Tadek, uczeń kulturalny, grzeczny i wrażliwy na krzywdę innych. Madzia, jego bliska koleżanka jest nękana przez kolegów z klasy, w szczególności przez Dąbrowskiego, a koleżanki nie dają jej spokoju. Bohater staje w obronie dziewczyny pokonując wszelkie przeciwności losu, poświęcając nawet swoją przyjaźń z najlepszymi kumplami. Do kogo zwraca się o pomoc? I dlaczego w filmie tak ważną funkcję pełni zmieniacz czasu?

Prowadzący galę konkursową policjant, pan Maciej Kędra, pogratulował zwycięzcom i zaprosił do kolejnej edycji konkursu. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, z których część została przeznaczona na działalność koła dziennikarskiego.

 

ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ FILMU,

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ JESZCZE W GRUDNIU.

 

 

Uczniowie z koła dziennikarskiego

wraz z opiekunką p. Magdaleną Swobodzian