Aktualności

20 maja 2017r. na boisku „Orlik” o godz. 15oo nastąpiło uroczyste otwarcie festynu szkolnego pod nazwą „Lokalna Akcja Sportowa”. Zebranych przywitał pan Norbert Dreier zapraszając uczniów, rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo oraz sympatyków szkoły do wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziły uczennice kl. VI Paulina Sigburg i Marta Chyra przygotowane przez pana Dariusza Palta. Po intensywnej rozgrzewce odbyły się sztafetowe biegi 4 x 200

w kategorii kl. I-III oraz IV-VI. Sztafeta składała się z przedstawicieli klas w osobach: mama, tata, dziewczynka i chłopiec. Dostarczały one nam wiele emocji. Wyłanialiśmy zwycięzców:

 kat. kl. I-III:

         I miejsce sztafeta kl. III b w składzie: Paulina Knopp, Oliver Matyschok, Olimpia Grala, Rafał

Grzesik

         II miejsce sztafeta kl. II b w składzie: Michał Piwowar, Emilia Olejnik, Małgorzata Witek,

Waldemar Witek

        III miejscesztafeta kl. II a w składzie: Sebastian Kowalczyk, Paulina Bartosz, Julia Mirecka,

Marek Czech

        IV miejsce sztafeta kl. I w składzie: Ilona Twardawska, Dawid Sowa, Klaudia Nowak, Marcin

Piwowar

        V miejsce sztafeta kl. III a w składzie: Magdalena Mędrala, Florian Gwóźdź, Renata Marsollek,

Angelika Hansla oraz w

  kat. kl. IV-VI:

      I miejsce sztafeta kl. VI w składzie: Dawid Nawrat, Paulina Sigburg, Radosław Chyra, Jolanta

Papiewis

      II miejsce sztafeta kl. IV w składzie: Paulina Faltin, Fabian Buchta, Katarzyna Chyra, Marcin Faltin.

      III miejsce sztafeta kl. V w składzie: Wiktoria Bacajewska, Dominik Jagosz, Agnieszka

Górka, Sebastian Król

Uczestnicy sztafet zostali nagrodzeni medalami oraz brawami. Następnie wychowawcy klas rozdali  indywidualne karty z wykazem konkurencji sportowych, na których zbierane były punkty, przydzielone przez sędziów-nauczycieli. Pan Dariusz Palt- nauczyciel wychowania fizycznego objaśnił poszczególne konkurencje. Łącznie pobrano 282 karty, a uczestników było około 350 . Uczniowie, rodzice i sympatycy szkoły rywalizowali w dziesięciu konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty dla swojej klasy. Po zakończeniu indywidualnych konkurencji sportowych odbył się wspólny taniec „Zumby” poprowadzony przez  zaproszoną instruktorkę tańca panią Katarzynę Kochalską – „Fitness Klub nie tylko dla dzieci FORMINI”. Zabawa była wyśmienita.

Pod koniec imprezy zostały wręczone nagrody podsumowujące konkurs  literacki „Pomaganie jest fajne” oraz konkurs plastyczny „Pomocna Dłoń” przeprowadzony w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu prowadzonego przez panią Gabrielą Sygulkę.

W między czasie komisja podsumowała indywidualne wyniki, przygotowała czeki „Kasa dla kasy” za zajęcia I,II i III miejsca, wyróżnienia za miejsce IV-VIII oraz wyłoniono zwycięzców, którzy zdobyli największą liczbę punktów w kategorii kobiet, dziewczyn oraz mężczyzn, chłopców.

Klasyfikacja w punktacji indywidualnej w kategorii klas oraz sympatyków:

Zajęte miejsca Klasa Łączna ilość punktów Ilość pobranych kart
I m II b 9.894 43 szt.
II m VI 8.604 40 szt.
III m III b 8.336 40 szt.
IV m IV 8.011 39 szt.
V m II a 7.356 41 szt.
VI I 6.790 38 szt.
VII V 5.941 38 szt.
VIII III a 1.819 11 szt.
Razem 282 szt.

Wyniki indywidualne uczestników festynu w kategorii kobiet, dziewczynek:

I   m Ania Sowa – 322 punkty

II  m Natalia Grala-316 punktów

III m Amelia Sossna- 282 punkty

Wyniki indywidualne uczestników festynu w kategorii mężczyzn, chłopców

I   m Maciej Śmigowski – 393 punkty

II  m Krystian Matyszok -364 punkty

III m Adam Młynarczyk – 335 punktów

Na zakończenie nagrody wręczyła pani dyrektor Wiesława Palt. Niespodzianką była nagroda główna – kupon do Decathlonu – ufundowany przez Radę Rodziców, który trafił do Maji Śmigowskiej uczennicy kl. II b

Celem imprezy była integracja społeczności lokalnej, promocja ruchu i zdrowego stylu życia, propagowanie idei fair play, pogłębienie więzi rodzinnych poprzez wspólną aktywność sportową, kształtowanie nawyków dbanie o zdrowie oraz aktywność fizyczna w czasie wolnym. W naszą akcję włączyła się społeczność lokalna, rodzice, nauczyciele z PSP w Łubnianach, absolwenci szkoły, pracownicy oraz Rada Rodziców. Impreza cieszyła się dużą frekwencją, podczas której swoimi umiejętnościami mogli się pochwalić nie tylko młodsi ale również starsi uczestnicy festynu.

Mała gastronomia w formie grilla, stoiska z ciastami i kawą, goframi, napojami, frytkami zorganizowane i obsługiwane przez Radę Rodziców.

Po raz pierwszy podczas festynu nastąpiła popularyzacja czytelnictwa. Zorganizowano kiermasz książek, który cieszył się dużą popularnością.

Wyśmienita zabawa, rodzinna atmosfera i sportowa rywalizacja. Cele akcji zostały zrealizowane.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, nauczycieli, pracowników szkoły, Rady Rodziców i uczniów za pomoc w przygotowaniu imprezy. Zapraszamy za rok.