Aktualności

W dniu 31marca 2017r.uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim poezji niemieckiej pt: „Młodzież recytuje niemiecką poezję”. Konkurs ten cieszy się wśród uczniów naszej szkoły dużą popularnością. W tegorocznym konkursie udział wzięli:

Paweł Langos z klasy IIIb

Wiktoria Nowak z klasy IIb

Marco Polok z klasy IIb

Paulina Buhl z klasy IIa

Amelia Sossna z klasy IV

Ewa Archacka z klasy IV

Aleksander Blaszczyk z klasy IV i

Pascal Wiench z klasy IV.

Wszyscy recytatorzy pięknie zaprezentowali swoje utwory na scenie, licznie zgromadzonej w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury, publiczności. Jury natomiast miało bardzo trudne zadanie, gdyż musiało wytypować uczniów do następnego etapu konkursu. Uczennica Amelia Sossna  zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI i będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Wiktoria Nowak uczennica klasy IIb zdobyła III miejsce w kategorii klas I-III, a jej kolega z klasy Marco Polok otrzymał wyróżnienie. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszych recytatorów do konkursu przygotowali nauczyciele: p. Gabriela Sygulka, p.Agnieszka Łyszczarz i p. Sylwia Buchta.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.