Sport

Turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, to największy Turniej piłkarski dla dzieci   w Europie. W tym roku do XVII edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Organizatorem Turnieju  Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym jest firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Wśród uczestników Turnieju znalazły się 3 drużyny z PSP w Łubnianach, które zostały mistrzami powiatu w kategorii U-8 chłopcy,U-10 dziewczyny i U-12 dziewczyny.

W dniach 21 i 22 marca w Brzegu na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 1  odbyły się Finały Wojewódzkie XVII edycji Turnieju „ Z podwórka na Stadion o Puchar  Tymbarku”.Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały drużyny w kategorii U-8  chłopców oraz w kategorii U-10 dziewcząt.

Drużyna chłopców w kategorii U-8 z PSP w Łubnianach która zagrała w składzie:Piotr Duława, Aleksander Gędźba, Aleksander Kałuża, Xavier Moczko, Marco Polok-bramkarz, Maksymilian Romanowski, Dawid Sowa, Maksymilian Stręciok, Igor Włodarczyk, zajęła  miejsca 5-8.Opiekunem zespołu była pani Jolanta Jamińska

IMG_1966_Drużyna_Pani_Jamińskiej OK

Drużyna dziewcząt z PSP w Łubnianach w kategorii U-10 zagrała w składzie;Kinga Szeląg – kapitan, Paulina Bartosz, Paulina Buhl, Agata Chyra, Nadia Klara, Paulina Knopp, Liliana Koziol, Emilia Orzechowska, Rafaella Król-bramkarz, Blanka Kołodziej-bramkarz. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Dariusz Palt 

IMG_1985_Drużyna_Pana_Palta OK

 

Drużyna rozegrała trzy zwycięskie mecze, pokonując zespół z Białej Nyskiej, SP z Głogówka oraz SAP Brzeg. W meczu finałowym z SP 4 Namysłów nasze dziewczynki uzyskały bezbramkowy remis. O wyjeździe do Warszawy na Finał Ogólnopolski zadecydowały rzuty karne, w których drużyna dziewcząt przegrała 3:4, zdobywając Wicemistrzostwo Województwa Opolskiego. Wszystkie zawodniczki otrzymały medale, dyplomy a szkoła dyplom i puchar.

Na uznanie zasługuje wspaniała gra  Kingi Szeląg, która  otrzymała „Zieloną Kartę Fair Play”. Jest to szczególne wyróżnienie za postawę  zgodnie z duchem gry fair play. Została także uhonorowana tytułem „Najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii  U-10 dziewcząt zdobywając statuetkę.

 Zdjęcia

Drugiego dnia, w strugach ulewnego deszczu rywalizowała drużyna dziewcząt z PSP w Łubnianach w kategorii U-12 w składzie: Paulina Faltin-kapitan, Monika Sowa, Zuzanna Król, Amelia Sossna, Emilia Sowa, Paulina Marsollek, Wiktoria Bacajewska, Wanessa Sowa, Emilia Trela-bramkarz. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego – pan Dariusz Palt. Dziewczęta rozegrały w swojej grupie 3 mecze, zdobywając awans do ćwierćfinału. W tej fazie rozgrywek przegrały z PSP 9 Kędzierzyn –Koźle 1:2, zdobywając V miejsce w województwie w kategorii U-12 dziewcząt. Drużyna otrzymała medale oraz nagrody.

IMG_0021_Drużyna_Pana_Palta_U-12 OK

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą postawę, grę oraz godne reprezentowanie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach. Gratulujemy zawodnikom trenerom, opiekunom i rodzicom. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego województwa mogły zmierzyć się ze swoimi  rówieśnikami przy gorącym wsparciu nauczycieli i rodziców. Turniej odbył się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

Należy podkreślić, że dn. 24 marca 2017r. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” otrzymał Nagrodę Biznesu Sportowego DEMS. Został uznany za najlepszy projekt promujący aktywność fizyczną w Polsce, w którym od 6 lat PSP z Łubnian bierze aktywny udział, pokonując szczebel gminny, powiatowy, wojewódzki oraz ogólnopolski .

Jeszcze raz gratulujemy!

IMG_1987_wszyscy_uczestnicy_turnieju OK