Aktualności

W lutym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach uczestniczyli w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”, który odbył się w auli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu.

W kategorii I-III uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce – zespół „Stivali” z piosenką w języku włoskim „Mamma Maria” w składzie: Lena Idczak i Hanna Piwowar z klasy I, Rafaella Król, Aleksandra Madziewicz, Wiktoria Nowak, Emilia Olejnik, Michał Piwowar, Marco Polok, Wiktoria Sowa i Karolina Witek z klasy II b, Magdalena Mędrala i Patrycja Paliwoda z klasy III a oraz Agata Chyra z klasy IV.

II miejsce – zespół „Rozśpiewane smoki” z utworem w języku niemieckim „Mein Farben – ABC” w składzie: Maja Kępa-Danek, Nadia Klara, Kinga Szeląg, Paweł Langos, Oliwier Sowa, Liliana Koziol z klasy III b.

III miejsce  – duet – Paweł Langos i Oliwier Sowa z klasy III b z piosenką w języku niemieckim „Am liebsten trinie ich Cola”

W kategorii IV-VI również mamy się czym pochwalić:

I miejsce – duet – Wanessa Mocza i Roksana Krafczyk z klasy VI z piosenką w języku angielskim „Say Something”

III miejsce – zespół „Anwerowemajuwa” z utworem z języku angielskim „The Lion Sleeps Tonight” w składzie: Weronika Mędrala, Roksana Krafczyk, Weronika Puscz, Mateusz Buchta, Marta Chyra, Julia Grala, Julia Szymańska, Wanessa Mocza, Justyna Kempa, Emilia Szeląg, Ewa Trawińska z klasy VI oraz Emilia Trela z klasy V.

Organizatorami konkursu jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, rozwijanie talentów estradowych.

Do konkursu uczniów przygotowali pani Gabriela Sygulka, pani Agnieszka Łyszczarz oraz pan Krzysztof Chaliński.