Aktualności

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA 2016”

 Florian Gwóźdź – uczeń klasy IIIa zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja Ulubiona Postać Bajkowa 2016” organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Praca została wykonana na zajęciach kółka artystycznego pod kierunkiem Małgorzaty Sygulki – Dunat.

Głównym celem konkursu było propagowanie bajek i baśni, wzbudzanie w uczestnikach kreatywności, wzbogacanie warsztatu plastycznego i poznawanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Na konkurs nadesłano 1328 prac plastycznych z całego kraju. Wśród tak wielu prac jury konkursu zwróciło swą uwagę na ulubioną postać bajkową Floriana, którą jest Pinokio.

Zwycięska praca została przygotowana za pomocą dwóch technik plastycznych. Rysunek Pinokia wykonano tradycyjnymi pastelami olejnymi, natomiast do stworzenia tła wykorzystano technikę „mokre w mokrym”, która łączy w sobie  zabawę z odrobiną magii. Dzięki malowaniu na mokrym papierze, kolory łączyły się i przenikały, tworząc kolorowe plamy w nieregularnych kształtach.