Sport

7 czerwca 2016 r. w Opolu odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA w LEKKOATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w ramach WPOJEWÓDZKICH IGRZYSK SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO. Prawo startu w nich mieli uczniowie, którzy wcześniej zdobyli pierwsze lub drugie  miejsce w mistrzostwach powiatów. Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach zakwalifikowali się: Aleksandra Kępa-Danek (mistrzyni powiatu na 100 m i 300 m), Maksymilian Nalewaja (wicemistrz powiatu na 100 m i 500 m), Wanessa Czech (wicemistrzyni powiatu na dystansie 600 m). Aleksandra Kępa-Danek, Wanessa Czech, Natalia Graf, Natalia Grala (mistrzynie powiatu w sztafecie 4×100). Wicemistrzynią województwa Szkolnego Związku Sportowego z wynikiem 13,91 s w biegu  na dystansie 100  m została Aleksandra Kępa-Danek. Ola uległa jedynie zawodniczce z Kędzierzyna-Koźla (PSP 12). Siódme miejsce zajął Maksymilian Nalewaja w biegu na dystansie 500 m (czas 1;26,40), natomiast sztafeta dziewcząt 4×100 m uplasowała się na 9 miejscu (wynik 1:00,11).

14 czerwca 2016 r. na Stadionie Opolskich Olimpijczyków odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS w LEKKOATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W dziesięciu konkurencjach lekkoatletycznych rywalizowało kilkuset uczniów z całego województwa. Niekwestionowaną mistrzynią tej imprezy została uczennica PSP w Łubnianach, Aleksandra Kępa-Danek, która zdobyła aż trzy złote medale (dwa konkurencjach indywidualnych, jeden w sztafecie).

W biegu eliminacyjnym uzyskała najlepszy czas: 13,76 s. Ola zakwalifikowała się do serii finałowej  na tym dystansie. W finale z wynikiem 13,84 s pozostawiła daleko w tyle rywalki i zdobyła swój pierwszy złoty medal. W tej konkurencji wzięło udział 45 dziewcząt. Drugi krążek Ola wywalczyła w biegu na dystansie 300 m. Startując w drugiej serii biegowej uzyskała najlepszy czas mistrzostw 0:45,51 . Z tym wynikiem pokonała 42 konkurentki. Ostatnią konkurencja mistrzostw była sztafeta szwedzka (400x300x200x100 m). Dziewczęta z PSP w Łubnianach w składzie: Wanessa Czech, Aleksandra Kępa-Danek, Natalia Grala, Julia Piechota z przewagą ponad 5 sekund (2:45,24) pokonały drugie na mecie ZSP Strojec. W sumie wystartowało 14 sztafet. Jeszcze żadnemu uczniowi w historii naszej szkoły w Łubnianach nie udało się zdobyć trzech złotych medali na jednych mistrzostwach.  To olbrzymi sukces Oli. Oprócz trzech złotych medali Oli uczniowie z Łubnian zdobyli również medal srebrny i brązowy. Srebro wywalczył Maksymilian Nalewaja, który w biegu na dystansie 300 m uzyskał drugie miejsce  z czasem 0:46,00 s (startowało 39 zawodników). Brązowy medal  przypadł chłopcom w sztafecie szwedzkiej. Biegli oni w składzie: Maksymilian Nalewaja, Krzysztof Galus, Dawid Nawrat i Michał Archacki. W gronie 15 sztafet uzyskali czas 2:46,19.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS szkoła w Łubnianach po raz czwarty z rzędu uplasowała się na podium. Rok szkolny 2015/2016 zakończyliśmy na trzecim miejscu w województwie (startowało ponad 60 szkół) ulegając jedynie PSP w Dąbrowie i PSP w Domaszowicach.