Aktualności

W Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie 8 maja – podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów 2016”, jak co roku o tej porze zorganizowano kolejny „Zlot Dzieci i Młodzieży z Klubów 4H województwa opolskiego”. W spotkaniu uczestniczył Klub 4H „Urwipołcie”, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach.

Podczas zlotu został przeprowadzony Wojewódzki Konkurs „Mini Eurowizja 2016”.

Celem konkursu było między innymi kształtowanie postaw proeuropejskich, rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży w zakresie poznawania kultury i języków europejskich oraz rozwijanie tolerancji wobec innych kultur, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych czy twórcza wymiana doświadczeń wśród dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

W pierwszym etapie zmagań konkursowych należało zaśpiewać piosenkę, która była prezentowana na Eurowizji w poprzednich latach. Natomiast w drugim etapie konkursu Klubowicze przedstawiali krótką charakterystykę kraju, z którego pochodziła piosenka. W prezentacji należało zwrócić uwagę na elementy geograficzne, historyczne, polityczne, a także zwyczaje i kulturę kraju.

„Urwipołcie” z Łubnian, wybrały wykonywaną w zeszłym roku piosenkę rosyjskiej piosenkarki Poliny Gagariny pt. „A milion voices”. Pięknie wykonana z wielkim zaangażowaniem piosenka oraz przedstawiona z humorem i inwencją prezentacja wybranego kraju, ujęły Jurorów i Klub 4 H „Urwipołcie” zajął III miejsce, pokonując konkurencyjne Kluby z województwa. Łubniański Klub reprezentowały Dominika Nawrat – śpiew, uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum w Biadaczu oraz Natalia Madziewicz i Julia Piechota uczennice klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach, których to zadaniem było ukazanie najważniejszych wiadomości o Rosji.

Klub 4H z Łubnian przygotowywał się do odegrania swoich ról pod kierunkiem liderki pani Jolanty Begińskiej.

Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, jak również przedstawienia osiągnięć z dotychczasowej działalności Klubów.