Aktualności

W czwartek 21 kwietnia 2016 r.  w PSP Łubniany obchodzono Dzień Ziemi.   Apel rozpoczął się przygotowaną przez panią Małgorzatę Sygulkę – Dunat i klasę drugą inscenizacją o wiośnie. Następnie odbył się konkurs na ekologiczny strój wykonany przez klasy IV – V.  Pani Bożena Morawska –Jednoróg krótko przybliżyła  tematykę tegorocznego Dnia Ziemi „Palący Temat – Niska Emisja!”.  W trakcie obrad Jury uczniowie klasy II a  zaśpiewali piosenkę o Ziemi.  Omówiono wyniki szkoły w programie „Stań po zielonej stronie mocy” oraz „Moje miasto bez elektrośmieci” .

W tym dniu odbywała się  zbiórka elektrośmieci w ramach tego drugiego programu.   Mieszkańcy Łubnian wspierając naszą szkołę przywieźli duże ilości elektrośmieci.  Ich ilość zaskoczyła  kierowców z programu MMBE, w czwartek zabrali tylko niewielką część, po większość przyjechali w sobotę. Razem zebrano 3862 kg.
Społeczności uczniowskiej zaprezentowano również zabawki solarne wykonane przez uczniów kółka przyrodniczo – turystycznego oraz makietę wykonaną przez klub 4 H.
Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom,Mieszkańcom, księdzu proboszczowi za włączenie się naszą akcję zbiórki elektrośmieci.
Dziękujemy również Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Łubnianach za przekazanie elektrośmieci na naszą  akcję.