Aktualności

22 kwiecień 2016 r.

W  piątek  23 uczniów naszej szkoły kolejny raz przemierzało szlaki Opolszczyzny uczestnicząc w rajdzie Opolska Wiosna pod opieką  dwóch nauczycielek oraz mamy jednej z uczennic. Tym razem wyruszyliśmy na siedmiokilometrową trasę z Szydłowa do Tułowic. Dużą atrakcją dla uczniów była podróż szynobusem. Jak zawsze w trakcie wspólnej wędrówki z innymi grupami aktywnie wypoczywano jednocześnie integrując się z  młodzieżą z innych szkół. W czasie wspólnej  wędrówki prowadzący opowiadali ciekawostki o trasie oraz zabytkach znajdujących się w pobliżu pokonywanego szlaku. Idąc z uczniami pani Morawska – Jednoróg przygotowywała ich jednocześnie do konkursu krajoznawczego. W Tułowicach zobaczyliśmy pałac powstały z przebudowy istniejącego niegdyś zamku, obecnie siedzibę Technikum Leśnego. W  dawnych stajniach zamkowych zwiedziliśmy Ponadregionalne Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej, którego atrakcją jest chata leśniczego, nawiązująca do charakteru szkoły i jej historii. W Centrum uczniowie Zespołu Szkół przywitali nas dźwiękami rogu, przybliżyli uczestnikom rajdu florę i faunę okolicznych lasów. Na mecie rajdu  w Tułowickim Ośrodku Kultury po turystycznym posiłku,  odbył się najpierw konkurs krajoznawczy „Znam swój kraj i Śląsk Opolski” a następnie drużynowy Konkurs  „Piosenki turystycznej oraz wiadomości o przyrodzie”. W pierwszym z nich Natalia Madziewicz, uczennica szóstej klasy zajęła pierwsze  miejsce. W drugim konkursie nasza drużyna śpiewając piosenkę autorstwa pana Krzysztofa Chalińskiego pokonała pozostałe ekipy, zajmując I miejsce. Efektem tych sukcesów było I miejsce w klasyfikacji drużynowej  i zdobycie Pucharu Dyrektora Tułowickiego Ośrodka Kultury.

Wędrówka trasami rajdu pozwoliła uczniom aktywnie spędzić piątek, spotkać się z młodzieżą innych szkół. Wszystkich łączyła pasja pieszego poznawania piękna naszego regionu. O stopniu opanowania wiedzy w tym zakresie, rozkochania w urokach Ziemi Opolskiej świadczą zdobyte laury.